Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні розпочала новий конкурсний рік

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США та адміністрована Інститутом Міжнародної Освіти (ІІЕ), посідає чільне місце в системі міжнародної освіти. Узасаднена ідеєю взаємодії та взаєморозуміння й уґрунтована на пізнанні та повазі до розмаїтого світу, вона успішно діє з 1946 року, нині – близько 160 країнах світу. За період вункціонування Програми в Україні – з 1992 року – понад 1100 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США.

Перші з фулбрайтівських конкурсних відборів відбуватимуться вже у травні та червні цього року.

Fulbright Graduate Student Program

Офіс Програми академічних обмінів імені Фулбрайта приймає анкети на конкурс Fulbright Graduate Student Program – cтипендії для навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра.

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні;
  • володіти англійською мовою на достатньому рівні для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі;
  • мати диплом бакалавра під час призначення стипендії (серпень 2021 р.);
  • повернутися до України на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

• оплата навчання в університеті;
  • щомісячна стипендія;
  • медичне страхування;
  • квиток в обидва боки;

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Дедлайн – 16 травня 2020 року.

Дізнатись більше інформації за посиланням.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (FLTA) Program

Програма імені Фулбрайта приймає заявки на конкурс Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (FLTA) Program на 2021-2022 академічний рік – стажування під час викладання української мови (асистування американським викладачам) в університетах/коледжах США (термін – девять місяців).

Вимоги до кандидатів:

• мати українське громадянство та проживати в Україні під час проведення конкурсу (впродовж усіх етапів конкурсного відбору й до моменту прийняття та остаточного ухвалення рішення щодо участі в Програмі);
  • мати диплом бакалавра під час призначення стипендії – липень 2021 року;
  • вільно володіти англійською мовою;
  • повернутися до України на 2 роки після закінчення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів;
  • закордонний паспорт, чинний до 31 грудня 2023 року.

Умови гранту:

• програма розпочинається в серпні з обов’язкової тижневої настановчої сесії та триває 9 місяців; не передбачає отримання ступеня після її завершення;
  • коло обов’язків учасників Програми – викладання та асистування під час навчання української мови – 20 годин на тиждень; студіювання в кожному семестрі мінімум двох дисциплін, одна з яких американістика; позауніверситетське спілкування з членами громади: організація й проведення культурно-освітніх подій, зустрічей, мовних клубів тощо;
  • після першого семестру стипендіати з країн-учасниць Програми – близько 400 осіб – зустрінуться на об’єднавчій конференції, щоб поділитися своїми напрацюваннями й обговорити успішні викладацькі практики.

Дедлайн – 1 червня 2020 року.

Дізнатись більще інформації за посиланням.

Щасти!