Участь K-ПНУ в проєкті «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» за підтримки Чеської агенції розвитку (Університет імені Масарика)

Наше нове сьогодення в умовах COVID-19 вносить свої трансформації в різні сфери життя. Фахівці галузі освіти кажуть про надзвичайне пришвидшення змін (йдеться про стрибок від двох до семи років), спричинених епохою діджиталізації. Нові горизонти відкриваються й для академічної спільноти Університету Огієнка, адже вперше вдалося великою командою долучитися до міжнародного проєкту, спрямованого на зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті, який реалізує один із провідних університетів Чехії.

Університет імені Масарика вже третій рік поспіль є нашою партнерською інституцією, яка за підтримки Чеської агенції розвитку ділиться надзвичайно потужним досвідом реалізації  важливих освітніх процесів, без яких неможливе становлення якісної системи вищої освіти і в Україні.

Тематика цьогорічних онлайн-курсів вражає актуальністю:

1) Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності.

2) Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів.

Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності (для академічних працівників та студентів-докторантів)

20.10 – 14.12.2020:

• Тренди і перспективи докторантського навчання, акредитація навчальних програм.
  • Як навчати й підвищувати якість навчання під час COVIDу-19, використання технологій і нових підходів. Якість досліджень – нові методи досліджень та їхнє застосування на практиці.
  • Докторанти і керівники, докторанти проти керівників, обмін досвідом докторантів і керівників, докторантські проєкти і мобільність, підтримка докторантського навчання.
  • Творча діяльність академічних співробітників та докторантів – якість і перспектива.
  • Створення міжнародних проєктів та успішна їх реалізація.
  • Національні та зарубіжні дослідницькі проєкти, їхнє значення для розвитку шкільництва та суспільства, приклади успішної практики.
  • Політичний контекст освіти.
  • Досвід українських колег у сфері підтримки молодих науковців.
  • Фахова конференція, докторантські проєкти.

Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів

22.10 – 10.12.2020:

• Епоха діджиталізації, використання технологій в освіті, технології та плагіат.
  • Відділ якості освіти в Університеті імені Масарика, його діяльність та актуальні теми.
  • Використання освітніх технологій під час коронавірусу, як зробити викладання якіснішим та навчити ефективно.
  • Забезпечення та оцінка якості освіти в університетському середовищі, інструменти оцінки та застосування їх на практиці.
  • Створення міжнародних проєктів та успішна їх реалізація.
  • Якість і фінансування: взаємозв’язок, бюджет кафедр залежно від рівня якості освіти.

Учасниками онлайн-курсу від нашого університету стали:

Наталія Бахмат, професор, професор кафедри теорії та методик початкової освіти;

Геннадій Бесарабчук, керівник навчально-методичного центру забезпечення якості освіти;

Мар’яна Буйняк, асистент кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Тетяна Валько, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Тетяна Докучина, доцент, доцент кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Антон Ковальчук, аспірант кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін;

Аліна Косовська, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Ірина Кучинська, професор, завідувач кафедри педагогіки та управління навчальним закладом;

Наталія Мазур, професор, завідувач кафедри економіки підприємства;

Людмила Марчук, професор, завідувач кафедри української мови;

Анжела Мішеніна, аспірантка кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;

Тетяна Пилипюк, старший викладач кафедри інформатики, заступник декана фізико-математичного факультету з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти;

Маріанна Плахтій, доцент кафедри політології та філософії, керівник наукового відділу;

Анжеліка Попович, доцент, доцент кафедри української мови;

Вадим Стецюк, доцент кафедри історії України, докторант;

Анатолій Філінюк, професор, завідувач кафедри історії України;

Зореслава Шевчук, методист вищої категорії навчального відділу, старший викладач кафедри української мови.

Віримо, що набутий досвід та поглиблені знання учасників віртуальної академічної мобільності стануть основою гарних і перспективних ініціатив Університету Огієнка!

Together we can make difference!

Відділ міжнародних звязків