Природничому факультету – 10 років!

10-rokiv_01

23-25 вересня 2014 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка працювала міжнародна науково-практична конференція «Природничі дослідження на Поділлі», присвячена 10-річчю природничого факультету.

Загалом, участь у конференції взяло 114 науковців, аспірантів та студентів ВНЗ та наукових установ.

Участь в роботі конференції прийняли науковці національних природних парків та природних заповідників України (НПП «Бузький Гард», НПП «Подільські Товтри», НПП «Гуцульщина», НПП «Черемоський», НПП «Північне Поділля», НПП «Дністровський каньйон», НПП «Білобережжя Святослава», НПП «Карпатський», НПП «Хотинський», НПП «Верховинський», ПЗ «Єланецький степ», ПЗ «Медобори», ПЗ «Рівненський», Київський зоологічний парк), вищих навчальних закладів України (Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Національний авіаційний університет, Житомирський інститут МАУП, Сумський державний педагогічний університет імені Антона Макаренка, Хмельницький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Рівненський гуманітарний педагогічний університет, Інститут екологічної безпеки, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Львівський національний університет імені Івана Франка, Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут імені Тараса Шевченка, Полтавський національний педагогічний університет імені Володимира Короленка, Одеський національний університет імені Іллі Мечникова, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Хмельницький національний університет), науково-дослідницькі установи НАНУ (Інститут зоології імені Івана Шмальгаузена, Інститут проблем природокористування та екології, Інститут педагогіки, Чернівецький обласний краєзнавчий музей) та закордонних вищих навчальних закладів (Институт естественных наук Уральского федерального университета им. Бориса Ельцина (Росія), Гомельский государственный университет им. Франциска Скорины (Білорусь).

10-rokiv_02

Під час роботи міжнародної науково-практичної конференції обговорювались питання організації та проведення природничих досліджень в історичній ретроспективі, результати дослідження флори, фауни, ландшафтів, природних екосистем, потенціалу об’єктів ПЗФ та їх використання в контексті концепції сталого розвитку регіонів України. Також підіймались гострі проблеми здійснення природоохоронної та господарської діяльності в межах природоохоронних об’єктів.

10_rokiv_03

Важливими були питання валеологічних досліджень та формування здорового способу життя у школярів та молоді.

Окремими напрямками були розглянуті проблеми екологічної освіти та викладання дисциплін біологічного циклу в середній та вищій освіті України.

М.О. Тарасенко, заступник декана з наукової роботи
та інформатизації навчального процесу