Переглядали нові німецькі кінострічки

На запрошення лектора ДААД Каті Бруннер студенти 1-4 курсів факультету іноземної філології відвідали ХХІ кінофестиваль Goethe-Institut «Нове німецьке кіно», де,  як і кожного року, демонструвалися новітні, відзначені преміями, фільми з Німеччини.

10.11.2015 студенти та викладачі переглянули стрічку «Фенікс», де була показана Німеччина, літо 1945 року. Після закінчення Другої світової війни та звільнення Німеччини єврейка Неллі повертається до свого рідного міста. Вона пережила перебування у концтаборі, вийшла звідти з тяжкими травмами, а тепер прагне почати життя з початку. Окрім єврейки Лени ніхто не знає, що вона вижила, передусім цього не знає її колишній чоловік Йонні. Хоча він нібито колись виказав її нацистам, Неллі хоче побачитися з ним.Однак Йонні, переконаний у тому, що його колишня дружина загинула, не впізнає її. Замість цього він робить їй пропозицію: оскільки вона так разюче подібна до його «померлої» дружини, вона має зайняти її місце та заграти роль жінки, що повернулася з концтабору. У такий спосіб він намагається заволодіти майном своєї дружини, яку він вважає померлою (64-й Берлінський міжнародний кінофестиваль).

Ганна Братиця, викладач
кафедри німецької мови