Науковий діалог «Схід-Захід 2015» на історичному факультеті

shid_zahid_01

Сьогодні, в умовах активної євроінтеграції України у структури Європейського союзу, актуальним є проведення конференцій, круглих столів присвячених  цьому процесу.

Саме цій меті була приурочена четверта Всеукраїнська науково-практична конференція «Науковий діалог «Схід-Захід», яка відбулася 25 травня. У ній взяли участь представники з всієї країни, понад 50 університетів, найбільше було науковців із Дніпропетровська  та нашого міста. Кам’янець-Подільський представляли не лише викладачі, а й аспірати та студенти.

shid_zahid_03

Ініціатором та організатором укотре виступив  Віктор Іванович Пащенко – к. п. н., доцент кафедри політології ДНУ ім. Олеся Гончара.

Урочисте відкриття розпочалося з виступу завідуючого кафедри історії України, доктора і. н., професора Анатолія Григоровича Філінюка, який зазначив на важливості цього заходу та практичних можливостях – обміну досвідом. Далі з доповіддю про українські наукові журнали виступив Віктор Пащенко.

shid_zahid_02

shid_zahid_04

Відповідно до програми заходу всі учасники були об’єднані в секції за  тематикою своїх виступів.

shid_zahid_05

shid_zahid_06

Френсіс Бекон писав: «Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники». Саме цю цитату взяли на озброєння в нашій секції «Давньої та Нової історія України». Тут виступали  представники київських вишів імені Тараса Шевченка та імені Вадима Гетьмана, а також із нашого факультету: В. Верстюк, О. Комарова, О. Мацьков, Д. Трембовецький, В. Моздір, В. Пагор, О. Бачинська та ін. Головував секцією професор кафедри історії України Сергій Васильович Трубчанінов. Теми доповідей були актуальними, викликали жваві дискусії, побажання на майбутнє та багато запитань. Переконаний, що така ж атмосфера панувала в інших секціях.

shid_zahid_07

shid_zahid_08

Будь-який науковий форум, це не лише наука,  а й гарний відпочинок. У нас про це завжди пам’ятають. Усім учасникам конференції була організована безкоштовна екскурсія  Старим містом, яку проводив к. і. н., доцент Вадим Борисович Стецюк. Упродовж кількох годин, володіючи увагою присутніх, він розповідав цікаві історії та показував захоплюючі пам’ятки культури нашого музею-заповідника.

shid_zahid_09

У підсумку всі отримали багато позитивних емоцій, нових знайомств, а матеріали виступів будуть надруковані в збірнику наукових праць.

shid_zahid_10

Олександр Марчук, студент ІV курсу
історичного факультету.
Світлини Ольги Комарової
та Олександра Марчука

Share this post through social bookmarks.

• Delicious
  • Newsvine