Відкрито Словацький центр міжнародного співробітництва

sl_01

У жовтні цього року було підписано тристоронній меморандум про співробітництво між культурно-інформаційним центром «Словацький дім», Національним університетом імені Івана Огієнка та міською радою. Минуло зовсім небагато часу, як був успішно реалізований спільний проект. 22 грудня у нашому університеті  відбулися два важливих заходи, які ініціювали закордонні гості.

sl_02

sl_03

У фойє другого поверху головного корпусу експонуються світлини учасників Першого міжнародного фотоконкурсу «Україна – Словаччина: студентський об’єктив». Серед представлених робіт є художні фото Василя Жмендака, студента І курсу факультету іноземної філології. Світлини були презентовані вже у Києві і після Кам’янця-Подільського поїдуть ще у кілька міст України. Співзасновниця міжнародного благодійного фонду «Словацький дім» Іванна Едгарова підкреслила, що це перша виставка молодіжної фотографії, яка відображає співробітництво України та Словаччини.

sl_04

sl_05

Після проведеної презентації було урочисто відкрито Центр міжнародного співробітництва на базі факультету іноземної філології. «Восени ми підписали меморандум з муніципальною владою та Університетом. Одним із напрямків, зазначеному у ньому, є співробітництво у сфері культури. Наші генеральні словацькі партнери та багато українців впевнені, що наші держави можуть успішно розвиватися, відповідно, надаючи пріоритет саме цій сфері. Культурну спадщину набувають наші молоді покоління у літературі та мистецтві. Одним із напрямків мистецтва є фотографія. Тому на прохання словацького та українського студентства ми вирішили зробити такий творчий міжнародний проект», – зауважила пані Іванна.

sl_06

На заходах побували координатор проекту зі словацької сторони Іванна Єдгарова та її колеги, міський голова Михайло Сімашкевич і його заступник Вадим Савчук, проректор з наукової роботи університету Іван Конет, керівник відділу наукової роботи та міжнародних зв’язків Роман Білик, декан факультету іноземної філології Володимир Кшевецький, декан історичного факультету Володимир Дубінський та його заступник з виховної роботи та профорієнтаційної роботи Тетяна Білецька, голова громадської організації «Творче об’єднання письменників та художників «Кам’яний острів» Тетяна Сметанюк, інші представники професорсько-викладацького складу вишу та студентство.

sl_07

sl_08

Після урочистостей відбувся діалог про співпрацію історичного факультету зі «Словацьким домом». У червні 2016 року викладачі кафедри політології та соціології нашого університету долучаться до проведення спільного міжнародного наукового форуму. У найближчих планах співпраці з ГО «Кам’яний острів»  – видання випуску міжнародного літературно-мистецткого журналу «White Phoenix» з літературними творами словацьких письменників та участь словацьких митців в Другому міжнародному культурному форумі «Кам’яний острів» (координатори проекту – декан історичного факультету Володимир Дубніський та аспірант Ольга Комарова), який традиційно відбудеться восени 2016 року на базі історичного факультету Університету Огієнка. Також гості поділилися планами проведення Тижня словацького кіно в Україні – Кам’янець-Подільський у травні має усі шанси стати однією з ключових локацій цього масштабного дійства.

sl_09

Сподіваємося, що відкриття Словацького центру міжнародного співробітництва активізує обмін студентами та викладачами між двома країнами.

Ольга Комарова,
гол. редактор газети
Світлини автора

Share this post through social bookmarks.

• Delicious
  • Newsvine