2 етап проекту “Пам’ятати заради майбутнього”

2 етап проекту “Пам’ятати заради майбутнього”

ПРОЕКТ ФОНДА КОНРАДА АДЕНАУЕРА В УКРАЇНІ

Інститут Політичної Освіти у партнерстві з Konrad Adenauer Stiftung Ukraine вже дев’ятий рік поспіль реалізовує проекти, метою яких є гармонізація відносин між населенням з різних областей України, шляхом формування змішаних груп учасників проекту та проведення для них спільних заходів, направлених на пошук правди, істини та компромісу в питаннях, які досі розколюють українське суспільство.

Упродовж 2016 року Інститут Політичної Освіти  реалізував проект для учасників з двох регіонів України – Хмельницької та Харківської областей.

Студенти історичного факультету КПНУ імені Івана Огієнка брали участь у 2 етапі проекту “Пам’ятати заради майбутнього”, що проходив у місті Харкові 01-03 грудня 2016 року.

Вони не лише зустрілися з уже знайомими майстрами своєї справи, відомими істориками і журналістами – Олександром Зінченком, Вахтангом Кіпіані,Окатвіаном Цику, але й познайомились з очільницею Konrad Adenauer Stiftung Ukraine Габріеле Бауманн, поспілкувались з доктором історії Ясського Університету (Румунія) Ігором Кашу, почули “живу історію” від відомого українського десидента Євгена Захарова, подискутували про проблеми декомунізації в Харкові з місцевим істориком Марією Тахтауловою, порахували кількість постраждалих від Голодомору 1932-33 років з професором Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Сергійчуком, окреслили етнічні кордони України з істориком і громадським діячем Кирилом Галушком. Найбільше студентам-історикам сподобалась дискусія з куратором проекту Любомиром Грицаком про Лідерство в Україні.

Ми щиро дякуємо організаторам проекту – представництву Фонду Конрада Аденауера в Україні, а також кураторам проекту, експертам Інституту Політичної Освіти за налагодження тісних контактів зі студентами Харківського національного університету імені Василя Каразіна, а також знайомство з відомими істориками, журналістами, публіцистами України, Німеччини, Грузії та Молдови.

Юрчак Тетяна, студентка 4 курку історичного факультету.