Шановні друзі! Запрошуємо вас на презентацію книги «Археологія України за роки незалежності».
На сторінках видання українські археологи в максимально доступній формі виклали найцікавіші результати своїх досліджень за останні тридцять років. З 1991 року відкрили величезну кількість нових археологічних пам’яток, отримали тисячі унікальних знахідок, у тому числі й таких, які стали своєрідною культурною візитівкою України та змінили розуміння її давньої історії.
У книзі міститься понад 50 авторських нарисів, що охоплюють період від кам’яної доби до Нового часу. Як зауважує редколегія: «Формат видання не дозволив надати детальну інформацію про всі досліджені за тридцять років пам’ятки. Ми відмовились також від відбору найцікавіших з них, бо критерії «цікавості» дуже розмиті, майже завжди — суб’єктивні. Вибір залишений за авторами. Всі вони без винятку — науковці, безпосередні учасники розкопок тих пам’яток, про які йдеться у цій книзі. Географія пам’яток охоплює всю Україну».
У збірнику широко представлені дослідження на території Хмельницької області; відзначено важливість відкриття унікальної ранньопалеолітичної стоянки поблизу Меджибожа, віком від 1,2 до 0,4 мільйона років; згадується знаменитий давньоруський скарб із села Городище. Також окремі розвідки присвячені дослідженням в Кам’янці-Подільському в 2016-2020 роках. Це відкриття майстерні з обробки металу трипільської культури та об’єктів ХІІІ-XVII століть.
Книга створена завдяки спільним зусиллям загальноукраїнської організації «Спілка археологів України» та Інституту археології НАН України.
Ознайомитися з колективною монографією можна за покликанням:
http://vgosau.kiev.ua/load_books/30-arh.pdf
Співорганізатори:
Департамент гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради;
Історичний факультет К-ПНУ імені Івана Огієнка ;
Всеукраїнська громадська організація «Спілка археологів України»:
https://www.facebook.com/AssociationArchaeologistsUkraine;
http://vgosau.kiev.ua/;
Інститут археології НАН України:
https://www.facebook.com/iarchaeology;
https://www.iananu.org.ua/.
Презентація відбудеться 09 лютого о 12 годині в 24 авдиторії історичного факультету К-ПНУ за адресою Татарська, 14 .