ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Cуспільні трансформації на Поділлі наприкінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.»

18 квітня відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Суспільні трансформації на Поділлі наприкінці ХVІІІ – на початку ХХ ст.». Співорганізатори: Міністерство освіти і науки України, Кам’янець-Подільська міська рада, Національна академія наук вищої освіти України,  Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник, Хмельницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Центр дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Цього року конференцію провели в міській Ратуші.

У форумі взяли участь близько 60 науковців із різних міст України – Києва, Житомира, Тернополя, Вінниці, Чернівців, Хмельницького, Кам’янця-Подільського, Дунаївців, Ізяслава, Летичева, Славути, Чемерівців, Літина, Збаража. Серед них – 18 докторів наук, професорів. Із вітальним словом до присутніх звернулися: заступник Кам’янець-Подільського міського голови Дмитро Назаренко; директор Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Тетяна Карпова;  заступник голови Хмельницької обласної організації НСКУ, заступник декана історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор історичних наук, професор Олександр Комарніцький.

На пленарному і секційних засіданнях науковці обговорили низку проблем. Серед них – джерелознавчі й історіографічні аспекти історії України і краю, соціально-демографічні та етнічно-національні процеси, церковно-релігійне життя, економічний і культурно-освітній розвиток, зміни в системі влади та самоврядування, політичний розвиток регіону, повсякдення подолян, ментальність, розвиток національної свідомості краян, медицина й охорона здоров’я, військова присутність як чинник суспільного життя на Поділлі, персоналії в історії краю.

Матеріали конференції будуть опубліковані в тематичному науковому збірнику.

Олександр Комарніцький,
заступник декана історичного факультету
з наукової роботи та міжнародних зв’язків,
доктор історичних наук, професор