Спортсмени Університету Огієнка серед чемпіонів Європи з пауерліфтингу

07-09 травня в Люксембурзі відбувся чемпіонат Європи серед юнаків і дівчат, юніорів та юніорок, чоловіків і жінок.

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка представляли студенти: КМСУ Василь Збандут (FKS1-B23 група, юнацька збірна команда України), КМСУ Давид Рубець (FKS1-B23 група, юніорська збірна команда України) та МСУМК Катерина Муляр (FKS2-М23 група, доросла збірна команда України).

Василь Збандут став чемпіоном Європи серед юнаків у ваговій категорії до 93 кг. Спортсмен підкорив 351 кг у присіданнях (мале золото та рекорд світу у присіданнях серед юнаків), 172,5 кг у жимі лежачи (мале срібло) і 280 кг у тязі (мале золото), що в сумі склало 803,5 кг.

Серед юніорів у ваговій категорії до 93кг срібним призером став Давид Рубець з результатом 345 кг у присіданнях (мале золото), 202,5 кг у жимі лежачи (мале срібло) та 270 кг у тязі (мале срібло), що в сумі триборства становить 817,5кг.

Катерина Муляр вперше виступала в дорослій віковій групі. У ваговій категорії до 76 кг спортсменка посіла 5 місце, її результати склали 220 кг у присіданнях, 120 кг у жимі лежачи та 200 кг у тязі, що в сумі триборства склало 540 кг. Незважаючи на отриману під час змагань травму, Катерина боролась до останнього підходу та привезла до Кам’янця бронзову медаль у тязі.

Випускниці К-ПНУ МСУМК Тетяна Біла (Шлопко) та Валентина Загоруйко підкорили Люксембурзький поміст своїми феєричними виступами. Тетяна стала чемпіонкою Європи з результатом 461,5 кг, що відтепер є новим рекордом Європи у ваговій категорії до 47 кг. У присіданнях спортсменка подолала 191,5 кг (золота медаль та рекорд Європи), у жимі 115 кг (мале золото) та в тязі 155 кг (мале срібло).

Валентина Загоруйко стала срібною призеркою Європи у ваговій категорії понад 84 кг. Її досягнення: у присіданнях 280 кг (мале золото), у жимі лежачи 162,5 кг (мала бронза), у тязі 220 кг (мале золото).

У командному заліку всі збірні команди України (юнацькі, юніорські та дорослі) стали чемпіонами Європи!