Із Днем слов’янської писемності та культури

24 травня всі слов’янські країни відзначають День слов’янської писемності та культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю. Таке поєднання зі слов’янством і світовою спільнотою стало вагомою культурною подією, яка відбулась завдяки діяльності просвітителів та проповідників християнства, творців слов’янської азбуки – братів Кирила і Мефодія.

Кожен із нас повинен знати коріння рідної мови, нашу самобутню й неповторну культуру. Слов’янська писемність стала основою для розвитку української мови, яка є невід’ємною частиною нашої національної ідентичності.

Вітаючи всіх із Днем слов’янської писемності та культури, хочу ще раз підкреслити важливість і необхідність знань, яких набули попередні покоління. Кожна культура та мова є безцінним надбанням людства, дзеркалом, яке відображає душу народу, його історію, звичаї, уподобання. Тож цінуймо й бережімо те, що ми створювали віками, докладаючи багато зусиль!

Анастасія Ковальська,
голова студентського самоврядування