Розширюємо професійні горизонти: студенти факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи К-ПНУ діляться враженнями про проходження виробничої практики

Невід’ємним складником підготовки майбутніх фахівців є проходження виробничої практики. Студенти набувають професійних умінь та навичок, виконуючи обов’язки фахівця на робочому місці з обраної спеціальності.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти галузі знань 23 Соціальна робота спеціальності 232 Соціальне забезпечення за освітньо-професійною програмою Соціальна допомога пройшли практику в закладах соціального захисту.

Бази практики:

• Служба у справах дітей Виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради;
  • Кам’янець-Подільська філія Хмельницького обласного центру зайнятості;
  • ASproAS – Association of Social Workers from Romania;
  • Верховинський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Керівник практики від університету – доцент кафедри соціальної роботи Олена Данилюк.

«Виробнича практика в Кам’янець-Подільській філії Хмельницького обласного центру зайнятості була практикою мрії. Цікаво чому? Розповім. Там досить хороший колектив, який розуміє та допоможе в будь-якій ситуації. Працівники центру зайнятості з радістю поділяться потрібною інформацією та залюбки забезпечать практикантів необхідним базисом фахівця центру зайнятості. Підсумовуючи, скажу, що досвід проходження практики залишив тільки приємні враження та викликав бажання надалі відвідувати центр зайнятості, аби набути більше знань у сфері працевлаштування, адже там фахівці люблять практикантів, охоче з ними співпрацюють і з легкістю знаходять спільну мову»,Сергій Білий.

«Виробнича практика в Кам’янець-Подільській філії Хмельницького обласного центру зайнятості була надзвичайно корисною. Я набула цінного досвіду роботи з різними категоріями громадян. Практичний досвід значно розширив мої професійні горизонти та збагатив знаннями у сфері працевлаштування. Щиро дякую керівникам практики – Олені Данилюк, доценту кафедри соціальної роботи, та Наталії Ільєвій, психологу Камʼянець-Подільськоі філії Хмельницького обласного центру зайнятості»,Віталіна Рудницька.

Викладачі кафедри соціальної роботи висловлюють слова подяки роботодавцям, керівникам практики від баз практик за формування фахових компетентностей під час практичної підготовки здобувачів вищої освіти: директору Кам’янець-Подільської філіі Хмельницького обласного центру зайнятості Аліні Слободян; психологу Кам’янець-Подільської філіі Хмельницького обласного центру зайнятості Наталії Ільєвій; голові Національної Асоціації соціальних працівників Румунії Анні Радулеску; начальнику Служби у справах дітей Камʼянець-Подільської міської ради Лілії Бевз; полковнику, начальнику Верховинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Анатолію Россіпу.

Зазначимо, що надзвичайно цікавим був захист звіту виробничої практики Владислава Андрійчука, який проходив практику в межах спільного проєкту «PREVENT, PROTECT AND PROVIDE FOR CHILDREN IN UKRAINE» між кафедрою соціальної роботи та ASproAS – National Association of Social Workers. «Проходження виробничої практики в Асоціації соціальних працівників з Румунії (ASproAS) дало мені можливість зануритися в реальну роботу соціальних працівників, краще зрозуміти виклики та можливості обраної професії. Окрім вивчення місцевих аспектів соціальної роботи, я також набув цінного досвіду завдяки співпраці ASproAS із Міжнародною Федерацією Соціальних Працівників (IFSW). Я мав змогу ознайомитися з міжнародними стандартами та підходами, а це значно розширило мої професійні горизонти. Висловлюю щиру подяку керівникам практики – Данилюк Олені Іванівні (від університету) та Анні Радулеску (від бази практики), які своїм професіоналізмом, наставництвом та підтримкою допомогли мені успішно пройти цей етап навчання. Вони поділилися зі мною безцінним досвідом, надали всі необхідні знання й допомагали подолати труднощі, які виникали на шляху», – Владислав Андрійчук.

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Кафедра соціальної роботи