Вступ-2024: освітні гранти

Цьогорічні вступники на бакалавра на контракт зможуть отримати гранти для покриття частини вартості навчання протягом усієї освітньої програми.

Відповідне рішення ухвалене Кабінетом Міністрів України.

Зокрема, подати заявку на грантове фінансування зможуть вступники, зараховані на контракт на денну або дуальну форму навчання, які мають більше ніж 150 балів з двох предметів НМТ.

Отримати грант на оплату частини вартості платного навчання можуть абітурієнти, які:

• вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання на контракт;
  • мають результати НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів (грант першого рівня) або не менше ніж 170 балів (грант другого рівня).

Такі вступники зможуть претендувати на грант І рівня, тобто на відшкодування в розмірі 15 тисяч гривень.

Вступники, які мають понад 170 балів із двох предметів НМТ, зможуть отримати грант ІІ рівня в розмірі 25 тисяч гривень.

Також ці суми будуть помножені на коефіцієнт спеціальності.

Коефіцієнт 1,5 встановлюється для таких спеціальностей / галузей знань:

• 01 Освіта/Педагогіка;
  • 09 Біологія;
  • 10 Природничі науки (окрім спеціальностей 101 Екологія, 106 Географія);
  • 11 Математика та статистика;
  • 13 Механічна інженерія;
  • 14 Електрична інженерія;
  • 16 Хімічна інженерія та біоінженерія;
  • 17 Електроніка, автоматизація та електронні комунікації;
  • 18 Виробництво та технології;
  • 19 Архітектура та будівництво;
  • 20 Аграрні науки та продовольство;
  • 227 Терапія та реабілітація.

Коефіцієнт 1,3 встановлюється для таких спеціальностей / галузей знань:

• 025 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація;
  • 024 Хореографія;
  • 025 Музичне мистецтво;
  • 026 Сценічне мистецтво;
  • 035 Філологія (спеціалізації з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики);
  • 12 Інформаційні технології;
  • 21 Ветеринарія;
  • 22 Охорона здоров’я (окрім спеціальностей 227 Терапія та реабілітація, 229 Громадське здоров’я).

Для усіх інших спеціальностей і галузей знань коефіцієнт буде дорівнювати 1.00. Це значить, що для них сума гранту І рівня становитиме 15 тисяч грн, а сума гранту ІІ рівня становитиме 25 тисяч гривень.

Водночас деякі студенти зможуть претендувати лише на грант другого рівня. Йдеться про спеціальності / галузі знань «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Право», «Сфера обслуговування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини», «Менеджмент соціокультурної діяльності», «Економіка», «Стоматологія», «Філологія» (крім спеціалізацій з української мови та літератури, кримськотатарської мови та літератури, фольклористики)

Для того щоб податися на грант, першокурсник має подати заяву через свій електронний кабінет в ЄДЕБО з 5 вересня до 31 жовтня.

Призначені державні гранти будуть виплачуватись двома платежами протягом кожного року навчання на рахунок зі спеціальним режимом використання.

Грантові кошти можна буде використати лише для оплати навчання в закладі вищої освіти.

За інформацією osvita.ua