Олександр Комарніцький – почесний краєзнавець України

Відповідно до рішення Президії Національної спілки краєзнавців України від 28 травня 2024 р. заступнику декана історичного факультету з науково-дослідної роботи та міжнародних зв’язків, доктору історичних наук, професору, професору кафедри історії України К-ПНУ Олександру Комарніцькому присвоєно звання «Почесний краєзнавець України». Вченого відзначено за «значний внесок у розвиток краєзнавчого руху, збереження національної історико-культурної спадщини та природних скарбів України».

Відповідне свідоцтво і нагрудний знак Олександру Борисовичу 26 липня на пленарному засіданні всеукраїнської науково-практичної конференції «Суспільні трансформації в умовах війни росії проти України: виклики часу і завдання краєзнавців» (до 80-річчя доктора історичних наук, професора Віктора Степановича Прокопчука) за дорученням Голови НСКУ, члена-кореспондента НАН України Олександра Реєнта вручив голова Хмельницької обласної організації НСКУ, доктор історичних наук, професор Юрій Телячий.

Додамо, що Олександр Комарніцький у 2010-2023 рр. очолював Кам’янець-Подільську міську організацію НСКУ, а з 2023 р. є заступником голови Хмельницької обласної організації НСКУ. Вчений є також керівником наукової школи «Історичне краєзнавство і проблеми регіональної історії Правобережної України», заступником керівника Центру дослідження історії Поділля НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. У науковому доробку має майже 550 наукових праць, зокрема 52 монографії, книги, брошури, навчальні посібники, більшість із яких стосується краєзнавчої тематики.

Кафедра історії України