Розпочався конкурс проєктів досліджень і розробок молодих учених

В Україні розпочався конкурс проєктів фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень та науково-технічних експериментальних розробок молодих учених.

Виконання обраних проєктів має розпочатись із 2025 року за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.

Очікується, що роботи будуть спрямовані на вирішення актуальних завдань оборони, економіки, суспільства та відновлення України.

Тематика наукових розробок і проєктів може бути присвячена таким галузям:

• національна безпека та оборона;
  • математика та статистика;
  • фізика, ядерна фізика та астрономія;
  • хімія, хімічні технології та фармація;
  • науки про Землю та навколишнє середовище;
  • біологія, біотехнології, медицина та реабілітація;
  • інформаційні технології та електроніка;
  • безпечна, чиста енергетика та енергоефективність;
  • механічна інженерія та машинобудування;
  • промислові і будівельні технології, логістика, транспорт; сільськогосподарські та ветеринарні науки;
  • розвиток людського капіталу, соціальні науки та журналістика; економічні перетворення, бізнес, адміністрування та право;
  • гуманітарні науки і мистецтво.

Відповідно до положення про проведення конкурсного відбору керівником наукового проєкту може бути науково-педагогічний (науковий) працівник, молодий вчений, який працює в закладі вищої освіти, науковій установі за основним місцем роботи та який за останні 12 місяців щонайменше 6 місяців знаходився і працював на території України (крім керівників проєктів від закладів вищої освіти чи наукових установ, які знаходяться на територіях, які були тимчасово окуповані після 24 лютого 2022 року).

Виконавцями або авторами проєкту можуть бути особи, які є молодими вченими відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Подання заявок про участь у конкурсі відбуватиметься через Національну електронну науково-інформаційну систему з 2 вересня 2024 року.

Безпосереднє подання проєктів на конкурс триватиме до 30 вересня 2024 року.

За інформацією Освіта.ua