Дайджест академічної мобільності

СТИПЕНДІЇ ІМЕНІ ФУЛБРАЙТА

Офіс Програми академічних обмінів імені Фулбрайта оголошує конкурс для молодих дослідників та викладачів Fulbright Research and Development Program – стипендії для проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

– викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук;

– дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), із досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років й науковим авторитетом у відповідній галузі знань, із наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

– діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти й громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:

– мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

– знати англійську мову на достатньому рівні для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

– повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

– щомісячна стипендія;

– медичне страхування;

– квиток в обидва боки.

Дізнатись більше про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору можна за посиланням.

Також можна переглянути відгуки й описи дослідницьких проєктів учасників минулих років, що розміщені на сторінках Фулбрайтівських Вісників.

Реченець подання заявок – 15 жовтня 2024

ЗАПРОШУЄМО НА SAYWORKSHOPS – БЕЗКОШТОВНІ ОНЛАЙН ВОРКШОПИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ!

8 жовтня – 26 листопада 2024 року  (онлайн, Польща)

SayWorkshops – це унікальна методологія проведення воркшопів, яка поєднує вивчення англійської мови з вирішенням соціальних та екологічних проблем. Якщо ви хочете вдосконалити свою англійську, розширити знання, зустріти нових людей і дізнатися про натхненні освітні методи, приєднуйтесь!

Воркшопи проходитимуть щовівторка з 18:00 до 20:00 (CET):

• 8.10 – Gender… what is it?!
  • 15.10 – Social business or how to change the world and make money
  • 29.10 – Why  change the world?
  • 12.11 – Who changes the world – inspiring stories of changemakers from around the world
  • 19.11 – How to change the world?
  • 26.11 – Food Game

Після кожного воркшопу ви отримаєте додаткові матеріали для поширення отриманої інформації.

Зацікавлені? Заповнюйте коротку анкету тут: Форма для участі

Маєте питання? Перегляньте сайт: sayworkshops.com або пишіть на: projekt@icadfoundation.org

Участь безкоштовна.

КРУГЛИЙ СТІЛ «ІНКЛЮЗИВНИЙ ТА ЗГУРТОВАНИЙ РОЗВИТОК МІСТ У ЄВРОПІ: РОЗДУМИ ТА УРОКИ ДЛЯ ПІСЛЯВОЄННОГО МІСЬКОГО ПЛАНУВАННЯ»

Із радістю анонсуємо майбутній круглий стіл у межах проєкту PM4U, що співфінансується Європейським Союзом, присвячений інклюзивному розвитку міст в ЄС, Україні та інших європейських країнах після війни.

Дата: 18 жовтня 2024 року.

Локація: Гібридний захід в Інституті менеджменту Словацького технічного університету, Братислава.

Реєстрація учасників тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchJMp5DM4pOn03RaphyttSWWEaaN04I5Ov8Vh7m0k2yvKr7g/viewform

Офіційна мова: англійська.

Цільова аудиторія:

• Академічна спільнота: професори, дослідники та студенти;
  • Органи влади: представники місцевих і регіональних органів влади, міські планувальники, політики.

Програма круглого столу:

Сесія 1. Інклюзивні та стійкі міста: розуміння потреб, подолання викликів та використання можливостей для міської трансформації у воєнний час.

Сесія 2. Обговорення кейсів.

Сесія 3. Уроки, винесені з Європи для України та інших післявоєнних країн.

Сесія 4. Дискусія. Виклики воєнного часу (Уроки для Європи).

Круглий стіл відбувається в межах модуля Жана Моне.

Детальніше про захід: https://pm4u.priestoroveplanovanie.sk/content/events/event-icud/

Крайній термін реєстрації: 1 жовтня 2024 року.

КУРС ЖАН МОНЕ МОДУЛЬ «СТАЛЕ МИСЛЕННЯ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВО»

Шановні здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники, запрошуємо Вас долучитись до курсу Жан Моне модуль «Стале мислення та підприємництво» в рамках європейського проєкту StepUp.

Старт 2 жовтня 2024 року.

Курс є міждисциплінарним, Ви дізнаєтесь , як розвивалось підприємництво, чому виникла концепція сталого розвитку в бізнесі, що таке креативне мислення та як його розвивати. Отримаєте чимало корисної інформації про сталі бізнес-моделі, сталі практики та інструменти розвитку сталих бізнес-ідей.

Після завершеннч, 25 грудня, всі учасники отримають сертифікати (3 кредити ЄКТС) про участь у європейському проєкті та позитивний досвід цікавих лекцій і семінарів.

Зареєструватись на проєкт необхідно через форму.

Долучитись на заняття можна 2 жовтня 2024 року за посиланням: https://us06web.zoom.us/j/9754809446

Більше про проєкт тут.