Ти повинен розвинути в собі знання та мудрість, щоб стати гідною людиною: знайомство зі стейкхолдерами

Ти повинен розвинути в собі знання та мудрість, щоб стати гідною людиною: знайомство зі стейкхолдерами

24 жовтня 2024 року кафедра журналістики навчально-наукового інституту української філології та журналістики (завідувач – Людмила Марчук), за сприяння редакторки інформаційної агенції «ХМ-ІНСАЙД» Лілії Коцюк, організувала зустріч зі стейкхолдерами для здобувачів вищої освіти спеціальностей «Журналістика» (гарант – Оксана Почапська) та «Філологія. Українська мова та література» (перший (бакалаврський) рівень вищої освіти, гарант – Наталія Шеремета), «Філологія. Українська мова та література» (другий (магістерський рівень вищої освіти; гарант – Інна Беркещук). Студенти відвідали «Муніципальну телерадіокомпанію «Місто» в м. Хмельницькому.

Екскурсію провів директор компанії Микола Крентовський.

У радіостудії майбутніх журналістів долучили до процесу створення, запису та трансляції радіопрограм. Студентка-першокурсниця спеціальності «Журналістика» Уляна Медвідь спробувала себе в ролі радіоведучої – начитувала текст у мікрофон.

У редакторській кімнаті редактори розповіли студентам, як після збору матеріалів формують події дня для кожного ефірного випуску, ознайомили з принципами своєї роботи.

У монтажній кімнаті режисер ознайомив із технологією монтажу відеоматеріалу, програмними можливостями, поділився цікавими секретами.

У студії для прямих телевізійних ефірів студенти мали нагоду спробувати себе в ролі ведучих, потренуватися читати текст випуску з телесуфлера на камеру, уявити, як це бути у кадрі сурдоперекладачем.

Особливо захопливим став майстерклас із бліцінтерв’ю від пана Романа. Техніку інтерв’ювання студенти апробували у спілкуванні з містянами, запитуючи, зокрема, чи читають вони сучасну українську літературу і яку.

Лілія Коцюк, редакторка інформаційної агенції «ХМ-ІНСАЙД»,  привітно згодилася провести екскурсію містом. Під час прогулянки парком Шевченка (улюбленим місцем для відпочинку молоді) пані Лілія розповідала студентам про особливості роботи журналіста та поділилася корисною порадою щодо фотографій: «Журналіст навіть, коли відпочиває, певною мірою працює, адже завжди залишається частиною подій. І, прогулюючись, можна випадково знайти чудову локацію. Зі свого досвіду, раджу фотографувати все, що може знадобитися в майбутньому. Власні фотографії мають авторські права, і це перевага».

Вразила алея Героїв, які загинули за Україну. Усі наповнилися відчуттям власної відповідальності за майбутнє України.

І найголовніше: студенти почувалися натхненними, емоційними, ділилися враженнями, мріяли про майбутнє. Та, безумовно, обиратимуть «Муніципальну телерадіокомпанію «Місто» (м. Хмельницький) як базу для проходження практики.

 

Наталія Шеремета,
доцент кафедри української мови,
заступник директора ННІ української філології та журналістики
з навчальної роботи та забезпечення якості вищої освіти

Вікторія Слісаренко,
здобувачка вищої освіти групи Zh1-В24