Будь-яка пожежа починається із загорання, яке інколи може ліквідувати одна людина, якщо вона знає правила поведінки під час пожежі та вміє користуватися первинними засобами пожежогасіння, тому важливими є навчання.
11 лютого під керівництвом проректора з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарської роботи та розвитку матеріально-технічної бази) Михайла Желізника було проведено інструкторсько-методичне заняття на тему «Правила користування первинними засобами пожежогасіння, а також маскою проти задимлення у разі виникнення загорання» з комендантами та черговими навчальних корпусів і гуртожитків. Шефську допомогу в проведенні заняття надав 2-ий державний пожежно-рятувальний загін м. Кам’янця-Подільського (начальник відділення організації реагування капітана цивільного захисту Сергій Петрушевський). Також активну участь взяли представники територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в м. Кам’янці-Подільському – завідувач Василь Нікітін та майстер виробничого навчання Сергій Небеснюк.
-
-
Під час проведення заняття капітан цивільного захисту Сергій Васильович ознайомив слухачів із вимогами законодавчих, нормативно-правових актів з питань пожежної та техногенної безпеки, організаційними заходами щодо виконання основних вимог правил пожежної безпеки та дотримання на об’єкті протипожежного режиму, охарактеризував первинні засоби пожежогасіння, їх розміщення і правила користування, пояснив правила поводження з різними видами вогнегасників та застосування кожного з них у разі різних пожеж, основні правила гасіння пожеж, дії працівників під час пожежі, принцип гасіння пожежі порошковим та вуглекислотним вогнегасниками. Корисно було дізнатися про правила користування маскою проти задимлення. Також була надана додаткова інформація щодо дій у разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Завідувач територіальних курсів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в м. Кам’янці-Подільському Василь Нікітін звернув увагу на дії в разі виникнення надзвичайної ситуації, організації евакуації, правила поведінки під час сигналу «Увага! Повітряна тривога!», зокрема як поводити себе під час евакуації через пожежу, на що звертати увагу та як не допустити паніки. Цікаво було слухати про приклади світового досвіду з евакуації через пожежі.
Захід був організований для того, щоб ознайомити слухачів із протипожежним обладнанням, яке є в кожному закладі освіти.
Підбиваючи підсумки проведеного заняття, Михайло Желізник зауважив на важливості обов’язкового навчання працівників закладу освіти за програмами підготовки населення діям у надзвичайних ситуаціях, а також під час проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.
Наприкінці заняття були роздані листівки-пам’ятки щодо правильності дій у разі виявлення пожежі, знаходження вибухонебезпечних предметів.
Пресцентр