Можливості для молоді та освітян
Програма для молодих журналістів
Ви зацікавлені в кар’єрі журналіста та прагнете розповідати історії, які об’єднують та надихають молодь по всій Європі? Чи хотіли б ви розвинути свої навички та отримати практичний досвід, працюючи над транснаціональною тематикою з редакціями з Чехії, Словаччини, Естонії, Угорщини, Литви та Польщі?
Тоді подавайте заявку на участь у Програмі для молодих журналістів – тримісячному індивідуальному менторстві від досвідчених журналістів з мережі редакцій PERSPECTIVES.
Програма для молодих журналістів проходитиме у два етапи. Ви візьмете участь в одному з них:
- березень – травень 2025 року
або
- вересень – листопад 2025 року
Подання заявки:
- Щоб подати заявку на участь у програмі, заповніть, будь ласка, аплікаційну форму до 23 лютого 2025 року. У формі вам буде запропоновано завантажити.
- Мотиваційний лист та резюме.
- Дві тематичні пропозиції для історій, над якими ви хотіли б попрацювати.
- Принаймні один зразок вашої попередньої роботи.
- Ваші пропозиції мають бути сумісними із загальною тематикою PERSPECTIVES та в ідеалі відображати наш фокус на нестоличних регіонах.
За детальнішою інформацію звертайтеся за покликанням: https://www.goethe.de/prj/jad/de/ueb/youngreporters.html
Програми для молоді
Молоді Європейські Амбасадори
Це можливість для молодих лідерів думок стати амбасадорами ЄС серед однолітків. Щоб у вас це добре виходило, програма передбачає безліч можливостей для прокачування лідерства, волонтерства та навичок, які знадобляться на роботі. Щороку до мережі з понад 1700 молодих людей з 30 країн Європи долучаються нові амбасадори. Подайте заявку вже зараз, щоб бути серед них. Ініціативою опікується проєкт EU Neighbours East. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Що я отримаю?
- Подорожі до країн ЄС та Східної Європи на Форуми європейської молоді, конференції Східного партнерства, воркшопи та інші події.
- Регулярні практичні онлайнові воркшопи від урядовців, дипломатів, журналістів, представників брендів та громадських організацій з ЄС.
- Участь у мережі з понад 1700 активних підлітків, що можуть поділитися досвідом та секретами участі в Erasmus+, стажуваннях й інших проєктах ЄС.
- Активну спільноту в онлайні та офлайні: воркшопи, ідеятони, вікторини, ярмарки, Дні Європи, дебати в інстаграмі, бінго онлайн, кампанії в соціальних мережах та інші події.
Я можу взяти участь?
Цей конкурс для вас, якщо:
- вам від 16 до 26 років;
- у вас є громадянство України, країн ЄС, Великої Британії, Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії або Республіки Молдова;
- ви добре знаєте англійську мову;
- у вас сильні комунікаційні навички;
- ви цікавитеся співпрацею з ЄС і прагнете ділитися знаннями та інформацією з однолітками;
- ви готові придумувати, створювати й брати участь в громадських проєктах.
Що потрібно для участі?
- Заповнити аплікаційну форму. Розкажіть про себе, досвід участі в програмах ЄС та ініціативи, які б ви хотіли втілити в межах проєкту.
- Поділитися мотивацією долучитися до програми — у відео до 2 хвилин.
Як подати заявку?
До 24 лютого заповніть онлайнову форму: https://airtable.com/appEqNXhnVLi6t4U8/shrUJSoxgKdzAXE2E (англійською мовою).
Це перший етап подачі. Якщо ваша заявка запам’ятається організаторам, вас запросять на співбесіду.
Симпозіум The Most Documented War: Enacting Archives
Цьогоріч у фокусі симпозіуму будуть множинні практики архівування та задіювання архівів. Запрошуємо до спільних роздумів над тим, що є архівом війни, яка триває; як архіви впливають на творення знання; як використовувати спільнотні матеріали; як долати втому й зберігати мотивацію; як нам можуть допомогти архіви надзвичайних подій і межових досвідів із інших географій і хронологій.
Цьогорічна програма симпозіуму включатиме різноманітні формати: панельні дискусії, сесії запитань і відповідей, нетворкінг, прогулянки, фільми, тренінги та неформальний обмін досвідом. Робочі мови: українська й англійська. Реєстрація доступна за цим посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqsqz5i_8z4celPQa3pMoSCkEKrSBKI4dnQjLgF1NQer94-Q/viewform до 25 лютого 2025 року.
Участь буде підтверджена до 10 березня 2025 року. Кількість місць обмежена. Деякі учасники з-поза меж Львова зможуть отримати гранти на покриття витрат на проїзд та проживання.
- КОЛИ: 22-24 травня 2025
- ЛОКАЦІЯ: Львів, Україна
- РОБОЧІ МОВИ: українська та англійська (із синхронним перекладом)
Еразмус+
Erasmus for Young Entrepreneurs: подорожі до Європи для підприємців-початківців
Це можливість поїхати до Європи, щоб протягом кількох місяців працювати пліч-о-пліч з досвідченими підприємцями.
Ви обміняєтеся досвідом, краще зрозумієте іноземний ринок, розширите мережу професійних знайомств і прокачаєте скіли, що знадобляться для розвитку власного бізнесу.
Ви можете долучитися офлайн, онлайн або в гібридному форматі. Програма покриє витрати на проживання.
Програму Erasmus for Young Entrepreneurs фінансує Європейська Комісія. В Україні обміном опікується CIVITTA. Це одна з тисяч можливостей ЄС для України.
Що я отримаю?
- До шести місяців роботи пліч-о-пліч із досвідченими підприємцями у Європі. Ви можете поїхати до однієї з 27 країн ЄС, Албанії, Боснії і Герцеговини, Ісландії, Косово, Ліхтенштейну, Молдови, Норвегії, Північної Македонії, Сербії, Туреччини або Чорногорії.
- Щомісячну стипендію до 1200 євро на проїзд, проживання тощо.
- Практичний досвід, персоналізовані поради та обмін ідеями.
- Розуміння особливостей ведення бізнесу на ринках Європи.
- Мережу потенційних партнерів, постачальників і клієнтів з Європи.
Я можу взяти участь?
Це обміни для підприємців, які:
- проживають в Україні або виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року;
- лише мріють відкрити свою справу або вже мають не більше як три роки підприємницького досвіду;
- знають англійську на рівні B2 або вище.
Як подати заявку?
- До 28 лютого заповніть коротку онлайнову форму
- Організатори сконтактують із вами впродовж двох тижнів і пояснять, які документи підготувати. Не зволікайте, кількість місць обмежена.
Відділ міжнародних зв’язків