У м. Рига (Латвійська Республіка) відбулася щорічна робоча зустріч за участі секретаріатів Європейських рад з науки, технологій та інновацій. Захід, організований Латвійською радою науки, проходив у закритому форматі та об’єднав 34 делегати з 15 країн Європи: Португалії, Німеччини, Фінляндії, Естонії, України, Бельгії, Ісландії, Нідерландів, Австрії, Данії, Литви, Чехії, Швейцарії, Іспанії та Латвії.
Україну на зустрічі представили: Олександра Антонюк, голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, провідний науковий співробітник Інституту математики Національної академії наук України, доктор фізико-математичних наук, старший дослідник; Наталія Бахмат, член Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, декан педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України.
Ця зустріч сприяла обміну передовим досвідом у сферах управління наукою, фінансування інновацій, впровадження новітніх технологій (зокрема, штучного інтелекту); узгодженню стратегічних бачень і політик країн Європи для послідовного розвитку Європейського дослідницького простору; зміцненню інституційної довіри через відкриті, професійні дискусії щодо викликів, цінностей та можливостей сучасної науки.
Основна увага була зосереджена на можливостях і ризиках застосування штучного інтелекту в дослідницькій діяльності. Учасники наголосили на необхідності формування відповідального, прозорого й людино орієнтованого підходу до інтеграції ШІ в науку.
Обговорення використання штучного інтелекту в наукових дослідженнях виходить далеко за межі технічного аспекту – це діалог про цінності, довіру, безпеку, етичні межі. Саме в такому колі стратегічних обговорень формується наукове майбутнє Європи, і участь України в цих процесах – надзвичайно важлива.
Участь представника Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка в міжнародному заході високого рівня – це підтвердження активної позиції університету в науковій дипломатії, його інтегрованості в європейський дослідницький простір і відкритості до трансформацій у науці та освіті!
Пресцентр