Категорія: Міжнародна діяльність

  Memorable day for Linguistic Centre

        10 вересня був підписаний тристоронній договір між “Міжнародним Екзаменаційним Центром”, “Центром тестування” та Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка щодо здійснення підготовки кандидатів до складання міжнародного іспиту Pearson Test of English General.

  Читати далі

  Стипендіальна програма від уряду Польщі «Studium Europy wschodniej»

  Рішенням конкурсної комісії Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету аспірант кафедри всесвітньої історії Дмитро Бабюк (науковий керівник Сергій Копилов, доктор історичних наук, професор, ректор) проходив десятимісячне наукове стажування в одному з наших партнерських ЗВО – Жешувському університеті (https://www.ur.edu.pl/). Воно відбувалося в межах стипендіальної програми уряду Республіки Польща для молодих науковців. Дмитро Бабюк розповідає про своє стажування та ділиться враженнями.

  Читати далі

  #ERASMUSDAYS and Pizza – флешмоб у межах Програми ЄС Еразмус+

   

  Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка долучається до події «Erasmus Days», що присвячена Програмі ЄС Еразмус+ і зреалізовується впродовж трьох днів – з 10 по 12 жовтня 2019 року.

  Читати далі

  National Scholarship Programme of the Slovak Republic #Іван Боровець

  Підвищення кваліфікації в Католицькому університеті в м. Ружомберок (Словацька Республіка) – Іван Боровець, кандидат історичних наук, доцент, кафедра всесвітньої історії К-ПНУ імені Івана Огієнка.

  Стажування зреалізувалося в межах програми National Scholarship Programme of the Slovak Republic. Це Національна стипендіальна програма, спрямована на підтримку академічної мобільності студентів, аспірантів, викладачів та наукових працівників: https://www.scholarships.sk/en/.

  Іван Боровець, перебуваючи на стажуванні, працював над удосконаленням своїх професійних компетенцій з 1 по 30 вересня 2019 року. Кандидат історичних наук поставив собі за мету ретельно ознайомитися з навчальним процесом у ЗВО Словацької Республіки, відвідати лекції та заняття, опрацювати наукову та навчально-методичну літературу, а також зіставити методичну й практичну складову діяльності словацького викладача зі складовою наших, українських викладачів.

  За період перебування в Католицькому університеті Іван Боровець перейняв досвід роботи кафедри історії філософського факультету, ознайомився з їх системним підходом до організації навчально-методичної діяльності, відвідав лекції, брав участь у дискусіях і конференціях:

  • вступній лекції з курсу «Вибрані аспекти чехословацької історії після 1945 року» (доктор філософії, доцент Петро Зматло);
  • вступній лекції з курсу «Історія Словаччини у міжвоєнний період» (доктор філософії, доцент Петро Зматло);
  • лекції «Організація та відкриття Паризької мирної конференції 1919-1920 рр.» з курсу «Всесвітня історія після 1918 р.» (доктор, філософії доцент Петро Зматло);
  • семінар «Європейське мистецтво періоду раннього середньовіччя» (доктор філософії, доцент Зентко);
  • «Дипломатія Паризької мирної конференції 1919-1920 рр.» (доктор філософії, доцент Петро Зматло);
  • Міжнародній науковій конференції «Культ в історії» (11-12 вересня 2019 р.);
  • конференції в межах грантового проєкту «Флоріан Томанек – публіцист, політик, князь» (26 вересня 2019 р.);
  • відкритій лекції доктора філософії Хведеліані (Тбіліський державний університет, тема лекції – «Соціальні процеси в незалежній Грузії».

  Цікавими й пізнавальними були зустрічі Івана Боровця з колегами з різних навчальних закладів, під час яких жваво обговорювалися актуальні проблеми як історичного минулого, так і сьогодення.

  «Пропри щільну програму постійно працював у фондах університетської бібліотеки Католицького університету та Словацької національної бібліотеки в м. Мартін, – говорить Іван Боровець. – Тож напрацювання систематизуються в наукову статтю та невдовзі подаватимуться до друку».

  Відділ міжнародних зв’язків

  Апґрейд молодіжних обмінів: зустріч офіційної міжнародної делегації

  В межах проєкту «Разом пізнаємо перлини культур Повісля Домбровського і Поділля» стартував міжнародний культурний обмін з метою апґрейду механізму міжнаціональної співпраці та дружніх контактів між молоддю двох країн: України та Польщі. Делегація з Домброви Тарновської навчального, наукового, дружньо-розважального характеру з 15 вересня є гостем Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та, звичайно, гостем нашого Міста сонця. А це 18 студентів Групи понад гімназійних шкіл імені К.К. Бачинського, Кшиштоф Брик – віцестароста Домбровського повіту, Маріола Смолож – начальник відділу регіонального розвитку освіти і здоров’я, Роберт Пантера – директор групи понадгімназійних шкіл, Кристина Вонтроба – координаторка проєкту, Агиєшка Букала – викладач професійних дисциплін.

  Офіційне відкриття проєкту в Кам’янці-Подільському відбулось на наступний день після приїзду делегації з Польщі. Перше – то офіційна зустріч з мером нашого міста – Михайлом Сімашкевичем.

  Друге, звичайно, знайомство з альма-матер – Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка. Гості взяли участь в екскурсії стінами сторічного корпусу нашого освітнього закладу: торкнулись часу минулого в історичному музеї, були причаровані культурними надбанням етно-лабораторії, слухали голос карпатської трембіти, долучились до творчого навчального процесу.

  Далі  – вітальна конференція, на якій відбулось приємне дружнє знайомство з ректором університету Сергієм Копиловим, була оголошена культурна програма та порядок денний цікавих зустрічей, презентації, досліджень і розваг.

  Передвечірній час делегація провела у взаємних бесідах на час цікавої прогулянки скелястими доріжками Хотинської фортеці, огляду старовинних пам’яток міста.

  Ще одним кроком молодіжного обміну буде інтерактивна конференція, на якій учасники ділитимуться враженнями й досвідом від співпраці, а також висловлять побажання щодо майбутнього міжнародного проєкту.

  Це – зустріч, що поєднує науку та розвагу, офіційне й культурне, серйозне й веселе. Власне, такими й мають бути молодіжні обміни, адже це завжди незабутній життєвий досвід.

     

  Приємного перебування та плідної співпраці!

  Відділ міжнародних зв’язків.

  XXIІ Szkola Otwartego Umyslu

  Одним із важливих чинників, за яким сьогодні визначають рейтинг та престижність закладу вищої освіти, є його міжнародна співпраця. Щороку студенти та викладачі Університету Огієнка беруть участь у міжнародних науково-практичних семінарах, симпозіумах, конференціях програмах за обміном.

  Однією з таких форм наукової співпраці є інтеграційні зустрічі в межах проекту «Школа відкритого розуму». Це не просто міжнародна конференція у загальному розумінні. Насправді, це – справжня методологічна школа, засідання якої проходять здебільшого у форматі наукових дискусій. Метою проекту є інтелектуальне виховання майбутніх учених, діячів освіти та культури, свідомих громадян суспільства.

  Наприкінці серпня – на початку вересня традиційно учасників «Школи відкритого розуму» зустрічає Університет імені Яна Кохановського в м.Кельце (Республіка Польща). Наш університет представляли Оксана Лівіцька, асистент кафедри журналістики, Дмитро Коваленко, аспірант факультету української філології та журналістики, Діана Грушанська, магістрантка історичного факультету, Максим Сльозкін, студент історичного факультету та Анастасія Отвіновська, студентка факультету української філології та журналістики.

  Двадцять друга міжнародна інтеграційна зустріч відбувалася в межах теми «Вітальні цінності сучасної людини». Саме довкола неї впродовж п’яти днів “точилися” палкі дискусії, в яких науковці, аспіранти і студенти намагалися віднайти істину.


  Під час конференції
  для учасників «Школи відкритого розуму» була проведена екскурсія історичними куточками міста Хенчини, також вони відвідали головний корпус Університету в Кельце, поспілкувалися з керівництвом закладу й міста, а головне – зав’язали дружні стосунки з колегами із Польщі, Росії, Чехії та України.

  Максим Сльозкін

  Старт міжнародного проекту

  9 по 15 вересня студенти з факультету іноземної філології, а також з історичного та економічного факультетів братимуть участь у проекті «Разом пізнаємо перлини культур Повісля Домбровського і Поділля». Програма проекту реалізовуватиметься у місті Домброва Тарновська, що у Польщі.

  У рамках події  учасники будуватимуть дружні зв’язки між молодим поколінням українців і поляків. Зокрема, студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка активно співпрацюватимуть із іноземними студентами Групи понадгімназійних шкіл №2  імені К.К. Бачинського.

  Програма заходу передбачає веселі й приязні бесіди, екскурсії, інтеграційні зустрічі, лекції, активний відпочинок та, звичайно, нові приємні враження.

  Наші студенти уже мали аналогічний досвід міжнародної співпраці з Групою понадгімназійних шкіл №2  імені К.К. Бачинського. Проект «Разом пізнаємо перлини культур Повісля Домбровського і Поділля» продовжуватиме їх спілкування та взаємну діяльність.

  Кам’янець-Подільський університет імені Івана Огієнка також запрошує студентів та науково-педагогічних працівників Групи понадгімназійних шкіл №2 імені К.К. Бачинського стати гостями нашого міста та університету.

  Бажаємо вам насолодитись враженнями, відкрити нові знання й зустріти друзів.  Наш Університет завжди напоготові навчати та відкривати для вас світ!

  Відділ міжнародних зв’язків.

  EWF та Університет Огієнка: зустріч на високому рівні

   

  Ще один важливий день в історії Університету Огієнка. 21 серпня ректор університету Сергій Копилов вітав почесних гостей – представників Європейської Федерації важкої атлетики (EWF), а саме Генерального секретаря Хасана Ак’куш (Туреччина), голову тренерського комітету Коліна Баклея (Ірландія) та представників Федерації важкої атлетики України.

   

  Зустріч відбулась у рамках проведення тренувального табору, який розпочав свою роботу 19 серпня та триватиме до 24 серпня у Кам’янці-Подільському. На Training camp & Scientific Seminar з’їхались представники з таких країн як Азейбарджан, Чехія, Словенія, Латвія, Хорватія та Україна.

  Обговорили нові перспективи співпраці Університету та Європейської Федерації, які для нас є важливими і цінними у процесі підготовки фахівців факультету фізичної культури.

  Сподіваємось, що цей інтерес є обопільний.

   

  Відділ міжнародних звязків

  Student action від British Council

  «Щоб ти не робив, роби це так, щоб з кожною зробленою справою твій університет ставав кращим» – саме це гасло об‘єднало 60 активних студентів з різних ЗВО. З огляду на найкращі європейські системи вищої освіти в Україні вдруге реалізовано проект «Student Action», організатором якого є British Council. Метою програми є зміцнення лідерських компетенцій студентів в організації освітнього процесу. 21-22 червня в Києві студентка факультету іноземної філології Діана Яцишин стала учасницею програми «Student action» і гідно представила ідею, яку буде запроваджено в Університеті Огієнка якнайшвидше.

  З вітальною промовою виступив Саймон Вільямс, директор Британської ради, який зауважив, що найважливішим досягненням співпраці між Україною та Великою Британією є створення мережі нових лідерів у галузі освіти, що стало значним поштовхом у впровадженні інноваційних змін не тільки в самих університетах, але й у системі вищої освіти в цілому.

   

  Програма заходу, розроблена Михайлом Винницьким, керівником Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, викладачем НУ «Києво-Могилянська Академія» та радником Міністра освіти і науки України, була надзвичайно інтенсивною та інформативною. Учасники програми «Student action: розвиток лідерських компетенцій студентів» детально дізналися про їхню роль в забезпеченні якості вищої освіти, інструменти впливу на якість освіти в університетах, особливості ведення діалогу та співпраці студентів з адміністрацією ЗВО, перейняли цінний досвід реалізації соціальних ініціатив від представників Нортумбрійського університету, розвинули навички сторітелінгу, навчилися створювати власну таблицю стейкхолдерів і як успішно реалізовувати проектні ініціативи. Також багато уваги було присвячено темі довіри між студентством та адміністрацією університету і тому як студент впродовж свого навчання може пройти шлях від рівня «вижити» до рівня «служити».

  Лідерство в контексті розвитку університету – це здатність передбачити майбутнє вищої освіти та суспільні тренди, сформувати відповідну візію та місію, надихнути на рух вперед і, водночас, взяти повну відповідальність на себе. Бажання та спроможність активно діяти та втілювати в життя нові ідеї є запорукою лідерської позиції Університету Огієнка.

  Відділ міжнародних зв’язків