День: 19.05.2016

Жінко, ти завжди велична!

18 травня о 13.20 в 306 аудиторії головного корпусу Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулося дійство «Жінко, ти завжди велична!», приурочене міжнародному святу – Дню матері. В Україні воно офіційно відзначається у другу неділю травня з 2000 року. Захід відбувся у форматі ефірного мовлення. Телеканал університету «21+1», створений студентами 21-у групи під керівництвом старшого викладача кафедри історії української літератури і компаративістики Глушковецької Наталії Анатоліївни, репрезентував серію святкових тематичних програм.

Читати далі

2016: Дві першості з наукової аналітики

Експертна рада Міжнародної Академії наук і вищої освіти (Лондон; Великобританія) підвела підсумки чергового етапу (тижневої тривалості) Європейсько-Азіатської та національної першостей з наукової аналітики в галузі педагогічних наук. Читати далі

Студентський Кубок України з баскетболу

17 травня в Чернівцях у спортивно-оздоровчому комплексі «Олімпія» відбулися зональні змагання студентського Кубку України (IV Студентських спортивних ігор України серед ВНЗ) з баскетболу 3х3 серед чоловіків та жінок. У змаганнях брали участь команди вищих навчальних закладів, які посіли І-ІІІ місця в регіональному етапі Кубку (обласні Спортивні ігри серед вищих навчальних закладів).

Хмельниччину представляли жіноча та чоловіча команди з Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (тренер чоловічої команди Одайник В.В, тренер жіночої команди Гордєєва Є.В.).

Наша чоловіча команда, зустрівшись у фіналі з командою Ужгорода, виборола перемогу з рахунком 11:9 та посіла перше місце в дивізіоні «Захід».

Жіноча команда виборола третє місце та разом із чоловічою здобула право на виступ у фінальній частині студентського Кубку України, що відбудеться у місті Києві.

Тренери та команда дякують за підтримку ректорові Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Сергію Копилову, деканові факультету фізичної культури Миколі Солопчуку, завідувачеві кафедри спорту і спортивних ігор Івану Стасюку.

Спортклуб

 

«Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи»

16 травня 2016 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка розпочала роботу V Всеукраїнська студентська археологічна конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи». Відкриття заходу відбулось у конференц-залі головного корпусу університету.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся її організатор – доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Анатолій Гуцал. Також від імені ректора та всього професорсько-викладацького колективу університету присутніх привітав проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Іван Конет, який зробив невеликий екскурс в історію нашого університету та розповів про сучасну його діяльність.

Читати далі

Дві пам’ятні річниці – 110-річчя створення Подільської «Просвіти» та 155-річчя від дня народження Костя Солухи

18 травня за круглим столом зібралася громадськість міста. Символічно, що захід відбувся у приміщенні Кам’янець-Подільської центральної міської бібліотеки, яка носить ім’я  співзасновника Подільської „Просвіти”, відомого лікаря, громадського і культурного діяча та мецената Костя Григоровича Солухи.
Зініціювали проведення круглого столу Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Кам’янець-Подільська міська організація Національної спілки краєзнавців України, Кам’янець-Подільське міське об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Перед присутніми виступили:

– Володимир Дубінський, кандидат історичних наук, доцент, декан історичного факультету Кам’янець-Подільського національного історичного університету  імені Івана Огієнка;

– Олександр Комарніцький, кандидат історичних наук, доцент, докторант кафедри історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, голова Кам’янець-Подільської міської організації Національної спілки краєзнавців України;

– Віталій Міхалевський, кандидат фізико-математичних наук, голова Хмельницького обласного об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

– Олег Будзей, журналіст, член НСКУ;

– Лев Баженов, академік УІАН,  доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, голова Хмельницької обласної організації НСКУ;

– Олександр Завальнюк, академік АНВО України,  доктор історичних наук, професор кафедри історії України Кам‘янець-Подільського  національного університету імені Івана Огієнка;

– Анатолій Трембіцький, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, доцент Хмельницького інституту МАУП;

– В’ячеслав Полятинчук, голова Кам’янець-Подільського міського об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;

– Валерій Нестеренко, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії і філософії Подільського державного аграрно-технічного університету, провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника.

Доповідачі не лише виголосили змістовні доповіді про діяльність Подільської «Просвіти» та зокрема Костя Солухи, але й накреслили певні вектори, в яких варто працювати надалі.

Також працівники бібліотеки підготували  книжкову виставку «Лікар та просвітянин Кость Солуха», з якою ознайомили присутніх.

Під час роботи круглого столу грамотою Хмельницької обласної ради було нагороджено декана історичного факультету нашого вишу Володимира Дубінського, журналіста Олега Будзей та колектив центральної міської бібліотеки імені Костя Солухи;  грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта»  імені Тараса Шевченка» – В’ячеслава Полятинчука, голову Кам’янець-Подільського міського об’єднання Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та Едуарда Крилова, першого голову міської «Просвіти».

Важливо, що наш університет не залишається осторонь таких заходів та активно співпрацює з науковими та просвітницькими організаціями міста, адже, як вдало зауважив учасник круглого столу Віталій Міхалевський: «Освіта дає знання, а просвіта – переконання.»

Анастасія Надвідна,студентка IV
курсу історичного факультету,
головний редактор часопису «Кліо»