День: 23.05.2016

Із космосу в К-ПНУ

20 квітня 2016 року у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася зустріч студентів із космонавтом Юрієм Батурином. Крім того, він є членом-кореспондентом РАН, науковим співробітником  Інституту історії природознавства і техніки ім. С.І. Вавилова РАН, автором книг з політології, права, кібернетики і більше сотні наукових статей.

Студенти різних спеціальностей мали нагоду почути від науковця, що космонавтика має пройти чотири фази: фантазія (чудернацька ідея), наукове вивчення, інженерне рішення, реалізація плану. Розвиток цієї науки відбувається вже понад 140 років,  і дотепер здійснено багато досліджень, що стосуються космосу. Тому виникає запитання: «Що робити далі, куди розвивати космонавтику?». Юрій Батурин каже, що для подолання цієї кризи звертаються до письменників-фантастів з проханням вигадати нову ідею, яка буде корисна науковцям.

Вчений також ділився враженнями свого польоту у космос, пристосуванням до гравітації, умов існування поза Землею. Розповів, що після польоту змінюєш ставлення до себе, людей, світу, починаєш розуміти, що все взаємопов’язано – техніка, людина, природа. «Там, в кабіні на орбіті, – наголошує він, – розумієш, що життя кожного з нас залежить від того, як інші будуть виконувати свою роботу, а після повернення додому стаєш добрішим, навіть на комашку не наступиш – бо знаєш, що у космосі ти був такий самий маленький та беззахисний».

Наприкінці виступу Юрій Батурин подарував дві книги університетській бібліотеці, з яких можна дізнатися про життя космонавтів, дослідження космосу, відкриття, знайти відповідь на багато запитань. Бурхливі оплески стали підтвердженням уваги слухачів, а численні запитання ще раз довели, що Космос – цікава та захоплююча тема як для студентів, так і для викладачів.

Діана Грушанська, студентка групи Zh1-B15

Міжнародний Форум: “Демократичні цінності і права людини в умовах воєнного конфлікту”

 

17-20 травня в м. Кам’янець-Подільському відбувався Міжнародний форум “Демократичні цінності і права людини в умовах воєнного конфлікту” за підтримки Української соціальної академії, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Читати далі

Завершилася ІV міжнародна студентська Інтернет-конференція «Англійська мова у міждисциплінарному контексті безперервної освіти»

Учетверте кафедра англійської мови КПНУ імені Івана Огієнка ініціює та виступає головним організатором міжнародної студентської Інтернет-конференції «Англійська мова у міждисциплінарному контексті безперервної освіти», яка проводилася 18-30 квітня 2016 року. Постійним співорганізатором конференції є Стамбульський університет імені Сабахатіна Заіма (Туреччина). Конференція стала різноплановою та довершеною подією завдяки партнерам: Університету Миколи Коперника (м. Торун, Польща), ННІ іноземної філології Житомирського державного університету імені Івана Франка та Донецькому національному університету (м. Вінниця).

Читати далі

Сергій Куліш виборов бронзову нагороду

Студент нашого вишу Сергій Куліш виборов бронзову нагороду  на етапі Кубка світу з кульової стрільби, що проходить цими днями (19-26 травня) в Мюнхені (Німеччина).

У стрільбі з пневматичної гвинтівки (10 м) у фіналі українець показав результат 186.8.

Вітаємо Сергія і бажаємо перемог на Олімпіаді в Ріо!

Спортклуб

Відбувся фінальний тур чемпіонату України з гандболу

20-22 травня в м. Нетішині відбувся фінальний тур чемпіонату України з гандболу серед чоловічих команд вищої ліги сезону 2015-2016. В змаганнях брали участь шість команд: Енергетик-НАЕК (м. Нетішин), Портовик (м. Южне), БВУФК (м. Бровари), КСЛІ ЦСКА (м. Київ), Олімпік (м. Вінниця) та ТНЄУ (м. Тернипіль).

Зустрівшись у фіналі з киянами (КСЛІ ЦСКА), нетішинська команда Енергетик-НАЕК вперше виборола з рахунком 28:37 чемпіонський титул. У складі команди-переможниці виступили студенти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка кандидати в майстри спорту України Олександр Медіцкіс, Микола Медіцкіс, Сергій Майківський, Михайло Вовчок, Артем Хохлов, Максим Свинаренко та Василь Бахур. Читати далі

Виконавчий комітет Кам’янець-Подільської міської ради нагородив Юрчишина Юрія Володимировича

 

Вітаємо кандидата наук з фізичного виховання і спорту, доцента кафедри спорту і спортивних ігор Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Юрія Володимировича Юрчишина із врученням почесної грамоти за успіхи в науковій і науково-дослідній роботі та з нагоди Дня науки.