Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 рр. і масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 рр. Цього року до Дня пам’яті жертв голодоморів вихованці гуртків «Історія України» (керівник Ю. А. Клімчук) і «Економіка» (керівник О. В. Говорушко) ХОЦНТТУМ, що працюють на базі Кульчієвецького ліцею, завітали до історичного факультету К-ПНУ, де під час зустрічі з доктором філософії в галузі історії, старшим викладачем кафедри всесвітньої історії Діаною Яблонською обговорили масштаби трагедій 1932-1933 рр.
Ця зустріч вкотре нагадала нам, як важливо пам’ятати історію, шанувати тих, хто постраждав у часи Голодомору, і цінувати свободу та життя. Збереження пам’яті про такі трагічні події є нашим моральним обов’язком перед минулими та майбутніми поколіннями. Адже саме знання та усвідомлення історичних подій допомагають будувати краще майбутнє для нашої країни.
Також на історичному факультеті відбувся вечір-реквієм «І пам’яті свіча не згасне», присвячений пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років. Ця подія стала моментом єднання для студентів і викладачів, які зібралися, щоб згадати одну з найтрагічніших сторінок в історії України.
Під час заходу прозвучали зворушливі слова, що нагадали про мільйони невинно загиблих, про страждання та боротьбу українського народу. Студенти підготували проникливі виступи, вірші й історичні розповіді, які нагадали про важливість збереження пам’яті.
Цей вечір був не лише даниною пам’яті жертвам Голодомору, але й нагадуванням про те, що ми маємо нести історичну правду через покоління, аби подібні трагедії ніколи не повторилися.
«І пам’яті свіча не згасне…» — ці слова лунали як символ надії, що спільна пам’ять про минуле допоможе нам будувати майбутнє.
Дякуємо всім, хто долучився до цього важливого заходу. Пам’ятаємо!
22 листопада для студентів 3 курсу спеціальності 016 Спеціальна освіта було проведено виховну годину, присвячену Дню пам’яті жертв Голодоморів, метою якої стало вшанування пам’яті мільйонів невинно загиблих під час трагічних подій української історії.
Під час заходу студенти ознайомилися з історичними фактами про Голодомори в Україні 1921–1923, 1932–1933 та 1946–1947 років. Особливу увагу було приділено обговоренню причин, масштабів і наслідків цієї трагедії для українського народу. Учасники заходу переглянули документальні матеріали та фрагменти хронік, які дали можливість усвідомити жахіття тих подій.
Значну увагу було зосереджено на вихованні шанобливого ставлення до історичної пам’яті та важливості збереження національної ідентичності. Студенти взяли участь у хвилині мовчання, вшанувавши пам’ять жертв Голодомору.
Під час виховної години наголосили на необхідності усвідомлення історії, як невід’ємної частини національної самосвідомості, а також на важливості пам’ятати про трагічні сторінки минулого, щоб запобігти їх повторенню в майбутньому.
Історичний факультет
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти