04 лютого 2025 року відбулося урочисте відкриття чергової виставки художніх робіт «Окрилені» за результатами соціально-творчого проєкту «Милосердне Мистецтво» кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації творів мистецтва в новому, об’єднаному форматі – авторські студентські роботи та роботи, створенні впродовж року у творчому тандемі з молодими людьми з інвалідністю. Під час відкриття із вітальним словом виступили завідувач кафедри ОДПМ та РТМ, доцент Іван Підгурний та керівник проєкту, асистент кафедри ОДПМ та РТМ Наталія Мендерецька.
Проєкт був розпочатий у 2022 році і його мета – привернути увагу суспільства до проблем особливих людей, їх соціалізації та адаптації засобами мистецтва, зокрема образотворчого мистецтва. Із великим ентузіазмом і захопленням проєкт підтримали й започаткували науково-педагогічні працівники, студенти та випускники кафедри.
Виховна ідея проєкту «Милосердне Мистецтво» надає невичерпні можливості розвитку духовності та толерантності сучасної молоді, демонструє кращі якості свідомого й дбайливого ставлення до себе та до тих, хто поруч, попри всі обставини, негаразди та особливості.
Виставка є підсумком і логічним завершенням року спільної наполегливої праці! Особливістю цьогорічної участі в проєкті «Милосердне Мистецтво» стало те, що вперше долучилися здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня 1 року навчання, а студенти 2 курсу під керівництвом викладача Оксани Кліщ мали можливість у межах творчої виробничої практики долучитися до експозиції, облаштування та монтажу самої виставки у Виставковій залі. У попередні роки ми намагалися долучати студентів лише старших курсів бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти, мотивуючи це більшою емоційною та громадянською зрілістю, рівнем відповідальності й емпатії.
-
-
Досвід творчого освоєння інклюзивного освітнього простору здобувачами вищої освіти художніх спеціальностей надає невичерпне джерело для розвитку та виховання студентської молоді творчого спрямування. Ця діяльність надає можливості реалізації ідей інклюзивного суспільства засобами реалізації художніх проєктів, виставкової діяльності, презентацій, концертів, майстеркласів з елементами арттерапевтичних практик.
У перспективах розвитку проєкту: нові крос-мистецькі проєкти, виставки художніх робіт, літні табори, воркшопи, всеукраїнські та міжнародні заходи, зокрема з французьким гуманітарним фондом.
Кафедра образотворчого і декоративно-прикладного
мистецтва та реставрації творів мистецтва
фото: Петро Ігнатьєв