«Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи»

«Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи»

16 травня 2016 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка розпочала роботу V Всеукраїнська студентська археологічна конференція «Археологічні дослідження в Україні: здобутки і перспективи». Відкриття заходу відбулось у конференц-залі головного корпусу університету.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся її організатор – доцент кафедри архівознавства, спеціальних історичних та правознавчих дисциплін Анатолій Гуцал. Також від імені ректора та всього професорсько-викладацького колективу університету присутніх привітав проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Іван Конет, який зробив невеликий екскурс в історію нашого університету та розповів про сучасну його діяльність.

Археологічна конференція традиційно зібрала молодих дослідників з усієї України. До університету Огієнка завітали студенти з Чернігова, Житомира, Харкова, Одеси, Чернівців. Активно долучились до роботи й студенти історичного факультету нашого вишу, зокрема, Мар’яна Марціник, Тетяна Микитюк, Вадим Габришен та інші.

Після проведення пленарного засідання організатори підготували для учасників конференції екскурсію в університетському музеї та екскурсію містом.

17 травня захід продовжився проведенням секційних засідань. Працювали три секції:

  • Історіографії та методики археологічних досліджень (керівник Гуцал В.А.);
  • Актуальних проблем археології первісного суспільства (керівник Гуцал А.Ф.);
  • Давньоруської та пізньосередньовічної археології (керівник Баженов О.Л.).

Заключне пленарне засідання конференції відбулось 18 травня. Керівники секцій підвели підсумки роботи, відбулось нагородження учасників заходу. За матеріалами конференції планується видання наукового збірника.

Цікаві доповіді, жваві дискусії, нові знайомства – саме такі спогади залишить археологічна конференція в пам’яті її учасників. Такі заходи є надзвичайно важливими, адже науковий форум, що зібрав молодих археологів – гарний стартовий майданчик для їх професійного зростання.


Анастасія Надвідна,студентка IV курсу історичного

факультету, головний редактор часопису «Кліо»