Міжнародний Форум: “Демократичні цінності і права людини в умовах воєнного конфлікту”

Міжнародний Форум: “Демократичні цінності і права людини в умовах воєнного конфлікту”

 

17-20 травня в м. Кам’янець-Подільському відбувався Міжнародний форум “Демократичні цінності і права людини в умовах воєнного конфлікту” за підтримки Української соціальної академії, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Серед учасників-експертів Форуму були присутні: проф. Альберто Ло Престі з Університету “Анджелікум” (Рим, Італія), проф. Котигоренко В. О. (президент Української Академії політичних наук), проф. Грицяк Н. В. (КНУ ім. Тараса Шевченка), проф. Дерев’янко С. М. (ПНУ ім. Василя Стефаника), проф. Денисенко В. М. (ЛНУ ім. Івана Франка), проф. Марчук В. В. (ПНУ ім. Василя Стефаника), доц. Яковлєв М. (НАУКМА), доц. Вонсович Г. Б. (К-ПНУ ім. І. Огієнка), доц. Вонсович С. Г. (К-ПНУ ім. І. Огієнка), доц. Білецька Т. В. (К-ПНУ ім. І. Огієнка) та ін.

На високому рівні було проведено подіумні дискусії на теми: “Демократизація, права людини та розвиток громадянського суспільства”, “Українське суспільство: тенденції змін до і після Євромайдану”, “Спроможності до примирення в суспільстві України”. Учасники Форуму активно приймали участь в обговорені та долучалися до дискусій, висловлюючи власне бачення актуальних проблем сьогодення.

За результатами дискусій було підведено наступні підсумки:

  • кожне суспільство має власну відповідь на запитання “що таке демократія?” Зокрема проф. Ло Престі зазначив, що “наразі я опублікував 3 книги про демократію, понад 20 наукових статей, проте й досі не можу дати чіткої відповіді на це запитання”;
  • демократія має базуватися на дотриманні прав людини;
  • в демократичному суспільстві ЗМІ повинні бути наділені можливістю коригувати інформаційний простір;
  • “бідне” суспільство не здатне створити та розвивати демократію;
  • громадянське суспільство розпочинається там, де громада розуміє свій вплив та активно управляє владою;
  • громадянське суспільство розпочинається з критики влади та відстоювання своїх інтересів;
  • особливістю розвитку українського суспільства має стати національна єдність;
  • в умовах постЄвромайдану повинна зберігатися рівновага між регіонами України тощо.

Учасники отримали чимало позитивних вражень від організованого заходу, який був проведений на високому рівні. Приємним сюрпризом для гостей міста стали екскурсійні прогулянки старим Кам’янцем-Подільським.

Оргкомітет