Презентація дарункового фонду Павла Дорожинського

Вже традицією стало поповнення фондів бібліотеки нашого університету подарованою літературою. Ось уже декілька років поспіль діє акція «Подаруй бібліотеці книгу!»

31 січня 2017 року викладачі, студенти та гості історичного факультету зібралися у аудиторії № 24, щоб вшанувати українського політичного і громадського діяча, голову Центрального Об’єднання українських націоналістів Павла Дорожинського.

З вступним словом виступив Дубінський Володимир Анатолійович, декан історичного факультету, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії.

Володимир Анатолійович у своїй промові наголосив, що 3 серпня 2016 року під час презентації колекції документів Павла Дорожинського в Центральному державному архіві зарубіжної україніки представником родини Дорожинських було підписано угоди про передавання документів Центральному державному архіву зарубіжної україніки і частини особового фонду бібліотеці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Климчук Людмила Вікторівна, директор бібліотеки, кандидат історичних наук ознайомила з дарчими виданнями у фондах бібліотеки.

До уваги присутніх – віртуальна виставка, яку презентувала Куверіна Анжеліка Павлівна, бібліотекар 1 категорії.

Крючкова Надія Дмитрівна, провідний бібліотекар відділу рідкісних видань презентувала бібліографічний покажчик особового фонду Павла Дорожинського. До покажчика ввійшло 726 документів історичного спрямування. Це спогади учасників та очевидців подій в Україні, релігієзнавчі документи, художні та літературознавчі документи. Переважна кількість документів українською мовою. Також є видання англійською, німецькою, французькою, польською, португальською, хорватською мовами. Хронологічні межі документів охоплюють період від початку ХХ ст. й до сьогодення.

Було організовано книжкову виставку на тему: «Дарунок Павла Дорожинського». Виставка складалася з 4-х розділів:

1. Українська Повстанська Армія в боротьбі за державність.
  2. Іван Огієнко – державний та релігійний діяч.
  3. Українська еміграція.
  4. Періодичні видання.

Виставку презентувала Биковська Вікторія Францівна, бібліотекар відділу рідкісних видань.

Надія Крючкова, провідний бібліотекар відділу рідкісних видань