Акт злуки – знаменна подія в історії українського народу

100 років тому 22 січня 1919 року Директорією Української Народної Республіки у м. Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Це була визначна історична подія. Акт Злуки задекларував перед усім світом непорушність українських земель, єдність і солідарність українського народу. 22 січня 1990 року патріотично налаштована громадськість з нагоди відзначення річниці Акта Злуки утворила між Києвом і Львовом живий Ланцюг єднання – «Українська хвиля».

Сьогодні, напередодні Дня Соборності України, студенти університету мали можливість прослухати відкриту лекцію, присвячену 100-річчю Акта Злуки. Зі вступним словом виступила керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти Людмила Горчак. Лектор, Олександр Комарніцький,доктор історичних наук розповів студентам про основні події, що передували проголошенню Акта Злуки та про значущість цього документа для України. Олександр Борисович наголосив, що Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Студенти також переглянули невеличкий відеоролик «Злука. День Соборності України» із циклу «Перемоги України».

Прес-центр університету