“Тарас Шевченко: Доля, Муза, Слава”

Щорічною окрасою відзначення Шевченківських днів у нашому виші ось уже скільки років поспіль є яскрава концертна программа. Її готує і здійснює факультет української філології та журналістики силами своїх кращих студентів і викладачів. Свою любов і пошану до Великого Кобзаря талановиті студенти висловлюють предметно і професійно – найкращими піснями, віршами, акторськими постановками, в які вони вкладають усю душу.

Цього ж року урочистий концерт, присвячений 200-й річниці з дня народження Тараса Шевченка відбувся 12 березня.

Артистам та організаторам вдалося не тільки майстерно зберегти самобутній колорит творчості українського класика, передати всю глибину патріотичного пориву поета, а й надати йому сучасного звучання, оздобити програму спорідненими за духом піснями. Шевченківські вечори, які організовує факультет української філології  та журналістики щороку стають знаковою мистецькою подією в університеті, символічним днем патріотизму та духовного єднання. У концерті твори на слова Тараса Шевченка поєдналися з творами наших сучасників, але їх об’єднує тема любові до України, її славного минулого, роздуми над долею народу – тобто, усе те, що свого часу хвилювало і Великого Кобзаря. Під час виконання фінальної пісні в залі вимкнули світло. Та, вражені від концерту глядачі, продовжили «Заповіт» без музичного супроводу.

Дякуємо організаторам за подаровані емоції. Адже сьогодні слова Тараса Шевченка є знаковими для України.

Лілія Надвідна,
кореспондент газети.