Відбулася міжвузівська онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки»

Вишиванка рідна, ну хіба не диво?

В ній ходити модно, стильно і красиво.

Це митецький витвір, це краса і казка,

В ній душі наснага, материнська ласка.

Надія Красоткіна

21 травня 2020 року відбулася міжвузівська онлайн-конференція «Україно моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки», присвяченій всесвітньому дню вишиванки. Організаторами конференції виступили Інститут педагогіки НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН України та ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

У заході взяли участь науково-педагогічні працівники та студенти педагогічного факультету Івано-Франківського фахового коледжу, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ізмаїльського державного гуманітарного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Південноукраїнського національного університету імені К.Д. Ушинського, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Напрямами роботи онлайн-конференції було визначено: вишиванка як символ національно-культурної ідентичності; етнокультурні особливості буковинської вишивки: традиції і сучасність; українська народна вишивка – освітньо-культурне надбання соціокультурного простору Прикарпаття; українська національна ідентичність: культура, вишиванка, традиції; вишиванка – національна гордість студентів університету Огієнка; освітній феномен вишиванки в епоху цифровізації суспільства: регіональний контекст; етнографічні та регіональні особливості вишивки Слобожанщини;  українська національна ідентичність: культура, вишиванка, традиції.

З вітальним словом від нашого університету виступив перший проректор Дубінський В.А., кандидат історичних наук, доцент.

Модератором секції «Вишиванка – національна гордість студентів університету Огієнка» від нашого закладу освіти була Гудима Н.В., завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, кандидат філологічних наук, доцент.

Надзвичайно цікавою, змістовною, предметною та живою була доповідь «Подільська вишиванка у колекції навчально-наукової лабораторії етнології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка» В.В. Щегельського, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри історії української літератури та компаративістики, завідувача навчально-наукової лабораторії етнології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Студенти спеціальності Початкова освіта та Дошкільна освіта презентували учасникам конференції відеоролики, закликали одягнути вишиванку і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна!!!

Для представлення нашого університету було запрошено 2-х випускниць спеціальності Початкова освіта (2014 р.), які працюють і живуть у Німеччині та Іспанії: Олену Завалецьку, вчителя української суботньої школи «Сонце в долонях», Франкфурт-на-Майні, OBERMAYREUROPA-SCHULE Вісбаден, Німеччина та Наталію Костик, учителя-класовода української християнської суботньої школи «Світанок», Алкала де Енарес, провінція Мадрид, Іспанія.  У своїх доповідях і презентаціях дівчата розповіли, як навчають інтернаціональних дітей розуміти та любити українську культуру, а також цінувати оберіг українця – вишиту сорочку. Хай свято вишиванки зітре кордони й об’єднає українців у всьому світі!

А я іду по світу в вишиванці

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я – українець! І горджуся цим.

Надія Красоткіна

Гудима Н.В., завідувач кафедри, модератор від університету Огієнка, подякувала організаторам, Богданець-Білоскаленко Н.І., докторові педагогічних наук, завідувачці відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України, та Червінській І.Б., кандидату педагогічних наук, доценту, завідувачці творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника» за організацію заходу, науково-педагогічним працівникам кафедри теорії та методик початкової освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, випускницям-колегам, які знайшли час, щоб дистанційно зустрітися. Особливу подяку висловила студентам педагогічного факультету. Побажала усім міцного здоров’я та різнобарвних, як вишиванка, вражень.

Хай вишита сорочка щодня охороняє та благословляє на щасливе життя!

Кафедра теорії та методик початкової освіти