Про можливість академічної мобільності: Інститут Європейської культури в Гнезно

Про можливість академічної мобільності: Інститут Європейської культури в Гнезно

День відкритих дверей для українських студентів у Інституті Європейської культури в Гнезно (філія Університету імені Адама Міцкевича в Познані) відбувся 30 травня в онлайн форматі.

Паралельне навчання – це таке вікно академічної мобільності, коли реалізується одночасне навчання здобувача вищої освіти за двома спеціальностями (освітніми програмами) у К-ПНУ імені Івана Огієнка (за заочною формою) та Інституті Європейської культури в Гнезно – ЗВО-партнері (за денною формою).

Під час конференції про особливості паралельного навчання в Університеті та про саме містечко Гнезно розповідали Катажина Ендращик (кандидат гуманітарних наук в галузі історії, викладачка в IKE UAM) та Ігор Ксенич (доктор суспільних наук у галузі політичних наук, викладач у IKE UAM.

Презентують таку можливість паралельного навчання студенти Університету Огієнка: Ольга Шірінова (економічний факультет) та Дмитро Бабінський (історичний факультет). Саме їх розповіді є кульмінаційною частиною відео-конференції.

Зокрема, про навчання за напрямом «Європейські комунікації» розповідає студент історичного факультету Дмитро Бабінський (магістратура за напрямом “Європейська комунікація”). Дмитро наголошує, що це, насамперед, практичний профіль: презентація своєї країни, реалізація власних творчих проєктів. Тобто, практики неймовірно багато!  Студент ділиться, що напрям цей цікавий різноманітністю – поєднує в собі філологію, історію, культурознавство.

Дмитро розповідає також про нагоду пізнання культур інших країн. Наприклад, під час навчання за програмою «Еразмус+» та про освітні подорожі Європою, які реалізує сам Інститут Європейської культури.

Про навчання за напрямом «Проєктування культури» (спеціальності «Організація туризму» та «Популяризація культурної спадщини») розповідає Ольга Шірінова, студентка економічного факультету. Дівчина також акцентує на «практичному» аспекті навчання, а також на тому, що сам процес – дуже яскравий, креативний і цікавий.

Момент адаптації, за словами Ольги, проходить «безболісно». Студенти завжди відчувають підтримку викладачів на творчому, навчальному та емоційному рівнях. Це і допомога під час покращення рівня польської мови, і в процесі реалізації власне навчання, і у втіленні творчих ідей. Також Ольга розповідає про умови проживання в гуртожитку, час на спортивний розвиток та дозвілля. Розповідає захоплено. Каже – все просто чудово!

Можливість паралельного навчання – це неймовірна нагода академічної мобільності, яку варто зреалізувати. Гнезно – чарівне історичне містечко де, навіть, є свій амфітеатр. Тож коли говоримо про таке вікно академічної мобільності – говоримо про відкритий і перспективний простір для студентів Університету Огієнка.

Проглянути трансляцію та отримати порцію мотивації можна тут .

Відділ міжнародних зв’язків