Історія успіху випускника К-ПНУ

Історія успіху випускника К-ПНУ

Вам цікаво, де працюють випускники університету, у чому секрет їхнього успіху, – про це та інше читайте в рубриці «Історія успіху випускника К-ПНУ».

Пишаємося випускниками Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка!

 ЮЛІЯ БУГЕРА: «Я не просто отримала диплом, я знайшла себе, ніби отримала хорошу інструкцію до життя!»

 Бугера Юлія – випускниця факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології 2008 року (спеціальність «Дефектологія. Корекційна педагогіка і логопедія»). Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри психолого-медико-педагогічних основ корекційної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. 

Що спонукало Вас обрати спеціальність «Дефектологія. Корекційна педагогіка і логопедія» і стати студенткою факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка?

Я завжди мріяла бути психологом. Писала про це в шкільних творах і заявляла батькам, коли вирішувалась моя доля зі вступом. Вони відмовляли, пропонуючи, на їхню думку, більш престижні професії. Відтак дізнались, що в Кам’янець-Подільському, тоді ще державному, університеті є спеціальність: «Практична психологія», і з того часу всі мрії і думки були спрямовані на майбутнє навчання в улюбленому Кам’янці-Подільському, адже завжди була закохана в це чудове місто.

На період мого вступу омріяна спеціальність існувала лише на факультеті післядипломної освіти у зв’язку з реорганізацією факультету, але читаючи рекламні буклети, мене зацікавила спеціальність «Дефектологія. Корекційна педагогіка і логопедія». Зібравши побільше інформації про неї, було вирішено вступати сюди. І жодного дня я не пошкодувала про цей вибір, адже дефектологія дуже швидко підкорила моє серце.

Проте недарма кажуть, що якщо дуже чогось хочеш, то здається, що весь Всесвіт допомагає тобі))). На четвертому курсі з’явилась можливість вступити на факультет післядипломної освіти, на якому я отримала ще й фах психолога. Мрії здійснюються!

Розкажіть, будь ласка, про свої студентські роки. Чим запамяталися роки навчання? Кого із викладачів згадуєте?

Університет став моєю другою сім’єю. Місце, де я знайшла своїх людей, з якими щаслива йти поруч досі. Найбільш цінним для мене в університеті, були легкість та простота спілкування. Я завжди відчувала себе на «своєму місці». Навчання захопило мене з самого початку. Я дізнавалася цікаві речі, які досі ведуть мене по життю, навколо мене були друзі і цікаві люди, яких я дуже поважаю і досі. Це професіонали своєї справи – Наталя Степанівна Гаврилова, Марія Петрівна Матвєєва, Світлана Петрівна Миронова, Олена Миколаївна Вержиховська, Ірина Леонідівна Рудзевич, Анатолій Володимирович Михальський, Віктор Миколайович Федорчук, Людмила Пилипівна Мельник, Неля Іванівна Бігун та багато інших, адже кожне заняття, кожен викладач були цікаві по-своєму. А час, проведений в університеті, завжди був сповнений задоволенням! Загалом студентські роки були дуже насиченими та щасливими.

Які навики Ви здобули під час навчання в університеті? Зважаючи на Ваш практичний досвід, як Ви вважаєте, які предмети потребують більш детального вивчення?

Навчаючись в К-ПНУ, я не просто отримала диплом, я знайшла себе, ніби отримала хорошу інструкцію до життя. Я навчилася розуміти себе та інших людей, завжди знаходити спільну мову, навчилася раціональності вибору, критичності, незалежності, відповідальності тощо.

Ви працюєте в університеті. Вам легко спілкуватися зі студентами?

Найбільше у своїй роботі я люблю спілкування зі студентами. Я викладач, навчаю їх, але набагато більше дають мені Студенти! Поруч зі студентами я надихаюся ніколи не зупинятися на досягнутому, постійно вчитись чомусь новому та вдосконалювати свої знання, аби бути цікавою для сучасної молоді.

Яке коло Ваших наукових інтересів?

У колі моїх наукових інтересів – проблеми психолінгвістики, проблеми можливостей використання психотерапевтичних методів, зокрема арттерапії, у корекційній роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Крім того, я продовжую навчатися, і зараз проходжу курс підвищення кваліфікації в межах програми багатоетапного навчання кататимно-імагінативній психотерапії (символдрамі). У майбутньому також цікаво було б вивчити можливості використання символдрами в роботі з дітьми з ООП.

Що Вам допомагає в роботі? Якому відпочинку віддаєте перевагу? 

У роботі мені допомагає любов до студентів та підтримка колективу в усіх починаннях.

Щодо відпочинку, то мене особливо заворожують гори, тому дуже люблю туристичні походи, ночівлі в наметах на березі річки. Обожнюю подорожувати, відкривати для себе нові куточки України і світу. Це мене заряджає і надихає.

Ви вважаєте себе успішною людиною?

Так, я вважаю себе успішною, адже займаюся улюбленою справою, поруч зі мною чудові друзі, коханий чоловік, рідні, які завжди підтримують та розуміють.

Звісно, маю ще багато проєктів, які в процесі досягнення, але це класний рушій по життю.

Дайте поради студентам університету та абітурієнтам: як правильно планувати свій час, ставити мету, визначати пріоритети?

Певно радити нічого не буду, адже це все дуже індивідуально. Дорогі студенти, просто цікавтесь, мрійте, живіть, радійте, кохайте, творіть…..

Бажаю кожному з ВАС знайти дорогу до самого себе!

 Які Ваші побажання alma-mater?

Аlma-mater бажаю продовження і примноження вагомих напрацювань та здобутків, нових звершень і процвітання!!!

Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти