Свято мовою музики

Незбагнений світ музики над людиною. Вона примушує радіти і плакати, може допомогти пережити горе, зняти душевний стрес, вилікувати сердечні рани…

Різні за характером, звичками, поглядами на життя, пристрастями, студенти педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка  в музичній вітальні мистецького корпусу вже вкотре  чарують своїх глядачів неповторними мелодіями відомих композиторів.

15 травня відбувся концерт інструментальної музики, метою якого стало стимулювання творчої діяльності студентів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, підвищення рівня їх виконавської майстерності. На концерті звучали твори різних стилістичних напрямів: класична, народна та джазова музика. На заході були задіяні різні інструментальні ансамблі, дуети, квартети, троїсті музики.

Розпочався концерт виконанням  твору «Спогади» іспанського класичного гітариста Фернанда Сора, найвідомішого в ХІХ ст. у виконанні студентів ІV курсу Андрія Остафійчука та Богдана Панчука. Дует баяністів у складі  Олександра Воєводи та Сергія Голубовича (студенти ІІ сп. курсу) виконали твір Леона Бьольмана «Готична сюїта», а в обробці Й.С. Баха прозвучав Концерт І ч. d-moll у виконанні дуету баяністів Андрія та Сергія Голубовичів. У народному жанрі прозвучали твори Миколи Різоля «Українська полька», Андрія Філіпенка «Веснянка» у виконанні ансамблю троїстих музик (Станісав Янушевський, студент І сп. курсу, Роман Чорпіта, студент V курсу, Ірина Шпортак, студентка V курсу).

У третій частині концерту звучали твори джазової музики композиторів ХХ та ХХІ ст. захоплювали слухачів своєю майстерністю Станіслав Янушевський (саксофон) та Наталія Юрчак (фортепіано), які виконали твір Ентоні Хегена «Нактюрн для Гарлема». Інструментальний ансамбль у складі Ірини Шпортак, Марії Прох, Романа Чорпіти, Оксани Боднар, Катерини Квасюк виконали твір «Ранок карнавалу» бразильського гітариста і композитора Луїса Бонфа. Не залишився без уваги відомий кубинський танець бразильського композитора Зекін’я Абреца у виконанні дуету гітаристів Андрія Остафійчука та  Богдана Панчука (студенти ІV курсу).

Завершив концертну програму інструментальний ансамбль у складі Наталії Юрчак, Станіслава Янушевського, Олександра Гальчака та Романа Чорпіти, які виконали  твір Рея Чарльза «HittheroadJack».

Концерт збагатив знаннями усіх присутніх, ознайомив слухачів з зародженням та процвітанням інструментальної музики, засвідчив наполегливу працю викладачів кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах Ж.Ю. Карташової, В.Ф. Олійника, М.В. Тихоліха, які натхненно готували   юних музикантів до виступу. Завідувач кафедри теорії, історії музики і гри на музичних інструментах, кандидат педагогічних наук, професор Віктор Лабунець щиро подякував викладачам та студентам-виконавцям за сумлінну працю та незабутні враження від музичного дійства.

Юлія Щуцька, ст. лаборант кафедри теорії,
історії музики
і гри на музичних інструментах