Відкриття експозиції «Побут Поділля XIX – середина XX століття»

Відкриття експозиції «Побут Поділля XIX – середина XX століття»

Ні для кого не секрет, що лабораторія етнології нашого університету щороку поповнює свої фонди унікальними експонатами. 30 жовтня в Кам’янець-Подільській дитячій музичній школі на базі класу бандури (викладач Дмитро Бачинський, випускник К-ПНУ імені Івана Огієнка) відбулося відкриття цікавої експозиції «Побут Поділля XIX – середина XX століття». «Створена вона з метою виховання в учнів духу патріотизму та любові до історії нашого народу. Адже без знання минулого, не має майбутнього», – розповів Дмитро.

На відкритті експозиції учні-бандуристи Василина Іщенко та Ілля Турик виконали кілька народних мелодій для гостей школи. Також виступив завідувач навчально-наукової лабораторії етнології К-ПНУ імені Івана Огієнка Валерій Щегельський, який і надав більшість експонатів, відгукнувшись на прохання музичної школи. Фахівець-етнолог зазначив важливість вивчення та збереження традицій нашого народу: «Зараз, як ніколи, є потреба у самоіндентифікації нашої культури  поряд з іншими європейськими народами».

На завершення відкриття присутні мали можливість послухати кілька народних пісень у виконанні бандуриста Дмитра Бачинського, який також подякував директору Віолетті Синиці та Валерію Щегельському за допомогу в оформленні та надання експонатів. Отож, запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись із експозицією музичної школи.

Лілія Надвідна, кореспондент газети