«Мова – то серце народу»: просвітницький захід до Дня слов’янської писемності та культури

Наш світ мине, як день.
Мине і світу слава,
Та Слово не пройде.

24 травня традиційно святкуємо День слов’янської писемності і культури.   Для вірян  – це також день  пам’яті  святих рівноапостольних Кирила й Мефодія, учителів слов’янських. «Книжна граматика», яку вони запровадили, стала символом долучення слов’ян до бібліотек, наукових знань, християнської віри загалом.

За ініціативи кафедри української мови (доценти Наталія Ладиняк, Інна Беркещук, Наталія Дзюбак) проведено просвітницький захід «Мова – то серце народу», у якому взяли участь науково-педагогічні працівники навчально-наукового інституту української філології та журналістики, здобувачі вищої освіти К-ПНУ, учні Кам’янець-Подільського ліцею № 2 імені Т.Г. Шевченка (учителі Світлана Ткачук, Мар’яна Олійник) та студенти Відокремленого структурного підрозділу «Кам’янець-Подільський фаховий коледж харчової промисловості Національного університету харчових технологій» (викладачі Наталія Залевська, Тетяна Коваль, Олена Мисів).

На початку зустрічі присутні згадали Героїв, які боролися й загинули за наше майбутнє, невинних дітей, мирних українців та всіх наших співвітчизників і вшанували їх хвилиною мовчання.

Із вітальним словом виступив директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики, доктор філологічних наук Борис Коваленко.

Захід розпочався з перегляду відеоролику «Найперше було Слово». Студентки першого курсу Мирослава Гусар (спеціальність 014.01 Середня освіта (Українська мова і література. Англійська мова) та Катерина Бережанська (спеціальність 014.01 Середня освіта (Українська мова і література)  закликали всіх вивчати величезну культурну спадщину слов’янських народів, до яких належать й українці, наповнюватися  силою духовності предків, шанувати рідне слово.

Студентка 1 курсу спеціальності 014.01 Середня освіта (Українська мова і література) Ельвіра Слєпцова ознайомила учасників зустрічі із сподвижницьким життям братів Кирила й Мефодія.

Також на заході були присутні завідувач сектору центрального абонемента бібліотеки К-ПНУ Людмила Ситник і провідний бібліотекар Інна Озімовська, які підготували виставку книг, що стануть у пригоді не лише мовознавцям, а й усім, хто шанує Слово. Людмила Василівна ознайомила з літературою, яка міститься у фондах бібліотеки.

Студентки Інституту Анастасія Нінадовська, Христина Сагайдак, Єлизавета Лисиця, Анна Довгопол,   Ірина Гайдей, Ольга Лавринчук та Людмила Рокіщук підготували відео до Дня слов’янської писемності, у якому здійснили короткий екскурс в історію свята.

Належачи до грона слов’янських народів, шануючи звичаї й традиції, бережімо рідну мову, цінуймо свою культуру – вони є сховищем нашого духу, оберегом від самозабуття. Бо коли знаєш, до якого роду й народу належиш, ти сильний своїм минулим і впевнений у своєму майбутньому, ти відчуваєш себе повноцінним Я з-поміж інших упевнених Я.

Шануймо свій народ і свою країну. Миру й добра, перемоги нам усім!

Кафедра української мови