Майбутня Еразмус-учасниця Дар’я Білюга

Університет Огієнка вітає студентку факультету іноземної філології спеціальності 035 Філологія (Германські мови та літератури) Дар’ю Білюгу з новим досягненням – участю в програмі академічної мобільності Еразмус+ за напрямом КА107: міжнародна академічна мобільність.

Володимир Дубінський, в.о. ректора, вручив Дар’ї сертифікат для навчання в Жешувському університеті (Республіка Польща) впродовж літнього семестру: з 24.02 по 19.06 2020 року. Студентка навчатиметься за фахом англійська філологія.

Читати далі

Чемпіонат Європи з вільної боротьби

13 лютого на італійських килимах «PalaPellicone» завершився четвертий змагальний день Чемпіонату Європи-2020 зі спортивної боротьби (свої комплекти нагород розіграли жінки у вагових категоріях – до 50, 55, 59, 68 і 76кг). Дві чарівні борчині представляли факультет фізичної культури Кам’янець-Подільського національного університету.

У легкій вазі до 50 кг срібну медаль континентального чемпіонату завоювала Оксана Лівач. У фіналі Оксана поступилася болгарці Міглене Селішке.Бронзову нагороду в скарбничку збірної України поклала Ангеліна Лисак (59 кг).

Вітаємо наших спортсменок!

Спортклуб

“Зимовий вальс”

13 лютого, напередодні Дня Закоханих, в актовій залі історичного факультету нашого університету відбувся захід, присвячений бальному танцю, – «Зимовий вальс». Витончений вальс завжди був яскравою окрасою весільних заходів та випускних балів, хоча виник ще за часів пишних аристократичних прийомів, а захоплюватися ним продовжують і досі.

Читати далі

Букет троянд чи набір шкарпеток: ТОП-3 подарунки на День Святого Валентина

День Святого Валентина відзначається в усьому світі 14 лютого. Цього дня дарують коханим подарунки, дуже часто це презенти у формі сердець.

Тільки цього дня звичайна картонка у формі серця стає незвичайною, а зізнання в коханні – магічним.

Сьогодні  кожна закохана пара обирає свій варіант святкування. Попри те, що ніхто не зобов’язує засвідчувати своє кохання речами та подарунками, безліч закоханих хоче провести цей день в особливій атмосфері. І, звичайно ж, бути з подарунками.

Читати далі

День відкритих дверей в К-ПНУ імені Івана Огієнка

Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка запрошує на день відкритих дверей, який відбудеться 15 лютого о 10.00 за адресою: вул. Огієнка, 61.

У програмі заходу:

• презентація факультету іноземної філології;

• презентація економічного факультету;

• пробне тестування з іноземної мови (англійська, німецька) (Реєстрація).

Відділ профорієнтаційної роботи,

доуніверситетської підготовки та сприяння працевлаштуванню випускників 

Оживає історія півстолітньої давнини

1963 року на базі Кам’янець-Подільського педагогічного інституту була створена археологічна експедиція. Відтоді розпочався новий етап досліджень у цій галузі. На запрошення тодішнього ректора І. С. Зеленюка та завідувача кафедри історії Л. А. Коваленка до вишу працювати на посаді асистента приїхав І. С. Винокур. Молодий археолог щойно захистив у Ленінградському відділенні Інституту археології АН СРСР кандидатську дисертацію і з подвійною енергією взявся за реалізацію задумів щодо вивчення старожитностей краю. Для нашого закладу це було абсолютно новим явищем.

На плечі молодого науковця «звалилося» чимало клопотів, пов’язаних з організаційними питаннями. Потрібно було домовлятися з інститутськими господарниками про транспорт, придбати намети для проживання й різноманітне експедиційне спорядження. Керівництво навчального закладу, зважаючи на цінність таких досліджень, підтримало ініціативу нового викладача. Важливо, що з розумінням ставився до цього весь колектив історичного факультету на чолі з деканом А. О. Копиловим. Читати далі

Університет вітає майбутніх вступників

8 лютого 2020 року в К-ПНУ імені Івана Огієнка відбувся День відкритих дверей. На зустрічі випускники шкіл мали змогу ознайомитися зі специфікою навчання на двох факультетах – педагогічному та історичному.

Дружний колектив історичного факультету й активні представники студентського самоврядування презентували факультет для учнів старших класів. 

Гостям була запропонована для ознайомлення експозиція книг-стародруків із колекції відділу рідкісної книги, а також цікаві археологічні знахідки, виявлені під час досліджень археологічних експедицій. Привертали увагу й видатні особи у відповідних історичних костюмах.
Читати далі

Як студенти Університету Огієнка навчаються в Польщі

Рік тому я почула про програму подвійного диплома, яка проводиться в межах співпраці між нашим університетом та Інститутом Європейської Культури в місті Гнєзно. Зараз уже минув четвертий місяць мого навчання в магістратурі за напрямом «Європейська комунікація» в першій столиці Польщі. Разом зі мною освіту тут здобувають ще два студенти К-ПНУ: Оля Шірінова (І курс бакалаврату, напрям – проєктування) та Дмитро Бабінський (магістратура, напрям – європейська комунікація). Буду відверта: я анітрохи не пошкодувала, що скористалася такою можливістю. Не перелічити тих переваг, які дає ця програма для студентів. Це не лише здобуття одразу двох дипломів, а й чудовий спосіб познайомитися з іншою культурою (цікаві екскурсії, наприклад), навчатися іноземних мов (курси польської та англійської мов), набувати європейського досвіду. Кожен студент має змогу вибрати один із напрямів: проєктування і європейська комунікація.Перші заняття з викладачами стали для мене справжнім відкриттям: вони спрямованні на самореалізацію та саморозвиток студентів, розкриття їх творчого потенціалу і лідерських якостей. Ми планували власні стартапи, вигадували і проводили цікаві івенти, навчалися та відпочивали. Також для іноземців проводяться безкоштовні курси польської мови в Познані, які я, Оля та Дмитро відвідуємо двічі на місяць. Інститут добре обладнаний засобами, що допомагають зробити навчальний процес продуктивнішим і цікавішим. Студенти проживають у гуртожитках, де все облаштовано для максимального комфорту.

Особисто мені, як студентці факультету іноземних мов, програма дає можливість використати свої знання й уміння, набуті під час навчання в Кам’янці-Подільському національному університету імені Івана Огієнка. Спілкування англійською і польською мовами, активне культурне збагачення, цікаве студентське життя – ось ті переваги, які я отримую в Інституті Європейської культури.Я вдячна Університету Огієнка за здійснення мрії – здобуття освіти за кордоном, за те, що завдяки цій програмі познайомилася з чудовими людьми, за шанс розкрити й побачити саму себе зовсім з іншого боку. Ще рік тому, слухаючи лекції з англійської і німецької мов, й уявити не могла, що стану студенткою польського навчального закладу. Проте життя непередбачуване, а найкращі несподіванки трапляються тоді, коли ми докладаємо максимум зусиль, очікуючи на мінімальний результат.За детальною інформацією звертайтесь безпосередньо у відділ міжнародних зв’язків, а також шукайте на сайті Відділу.

Наталія Гаєвська, студентка 1 курсу магістратури

факультету іноземної філології заочної форми навчання

та Інституту Європейської Культури в місті Гнєзно (Республіка Польща)

Відділ міжнародних зв’язків