Видання, яке задовільнить найвибагливіших істориків

Відомий український історик Юрій Мицик, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії К-ПНУ імені Івана Огієнка, провідний науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені Михайла Грушевського НАН України, порадував дослідників козацької доби новим виданням. Нещодавно вийшов ІІ том «Джерел з історії Національно-визвольної війни українського народу 1648-1658 рр.»

Автор впорядкував чималу кількість маловідомих джерел ХVII століття, які стосуються досліджуваної теми. Варто додати, що в минулому році побачив світ І том цієї потужної праці. У цілому в двох томах опубліковано 915 документів з українських, польських, російських та німецьких архівосховищ. Серед них: універсали й листи Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Максима Кривоноса, Данила Нечая, Прокопа Шумейка, Яна Соколовського, Гарасима Яцкевича; протоколи допитів полонених повстанців; «Римована хроніка» тощо. Опубліковані документи, безумовно, проливають світло на тогочасні військово-політичні події, розповідають про героїчну боротьбу українського народу за свободу й державну незалежність. Історичні джерела подані мовою оригіналу (додається український переклад), є кілька скорочень, позначені квадратними дужками, як правило, стосуються сюжетів, які не мають безпосереднього відношення до заявленої теми.

Слід зазначити, що Юрій Мицик планує видати ще два томи таких документів. Зараз професор працює над ІІІ томом свого наукового «дітища», впорядковує документи, які він досліджував впродовж 40 років. Отож, побажаємо історику міцного здоров’я та незгасаючої наснаги для цієї великої справи.

Ольга Комарова, гол. редактор газети.

Світлина автора