Самоврядування в місті Кам’янці-Подільському: історія та сучасність

У міській Ратуші з ініціативи Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповіднику, історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка та Кам’янець-Подільської міської організації Національної спілки краєзнавців України 14 березня 2014 року відбувся круглий стіл «Самоврядування в місті Кам’янці-Подільському: історія та сучасність».

Зі всупним словом виступили В.С. Травінський, директор К-ПДІМЗ, та Р.В. Йолтуховський, вчений секретар цієї установи.

Основна метою роботи круглого столу було публічне обговорення та обмін думками про сучасний стан вивчення різних аспектів питання самоврядування в нашому місті, висловлення власних міркувань щодо перспектив дослідження цієї теми в контексті вивчення історії Поділля та України.

Робота круглого столу відбулась за такими напрямами:

– проблема формування міста та громадське самоврядування;

– проблема датування отримання Кам’янцем-Подільським Магдебурзького права;

– функціонування та знищення міського самоврядування у м. Кам’янці-Подільському наприкінці ХVІІІ – 40 роки ХІХ ст.

У заході взяли участь такі представники нашого університету: Л.В. Баженов, академік, доктор історичних наук, професор; Степанков В.С.; академік УАІН, доктор історичних наук, професор; Філінюк А.Г., доктор історичних наук, професор, завідуючий кафедрою історії України Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Доповіді слухали близько 70 осіб, серед яких були науковці, наукові працівники музею, студенти ЗМІ та гості міста.

Анастасія Надвідна, студентка ІІ курсу
історичного факультету.