Всеукраїнська науково-практична конференція «Тарас Шевченко – поет, мислитель, громадянин»

24-25 квітня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася всеукраїнська науково-практична конференція«Тарас Шевченко – поет, мислитель, громадянин» (до 200-річчя від дня народження).

У її роботі взяли участь науковці з нашого вишу та провідних вищих навчальних закладів України (Київ, Чернівці, Дрогобич, Хмельницький, Тернопіль, Одеса, Черкаси, Харків, Ізмаїл). Постать Тараса Шевченка досить цікава та суперечлива. Учасники конференції зуміли розглянути великого мислителя з різних ракурсів:

– Тарас  Шевченко та його час;

– міфопоетичний світ творчості Т.Г.Шевченка;

– соціально-етичні та духовні засади творчості Т.Г.Шевченка;

– Тарас  Шевченко в контексті світової культури;

– літературно-мистецька шевченкіана;

– Тарас  Шевченко і Поділля;

– традиції Т.Г.Шевченка в українській літературі.

На конференції студенти факультету української філології та журналістики зустрілися з відомими дослідниками України, мали змогу заслухати їхні доповіді. Дякуємо організаторам, що вкотре наблизили наш університет до наукового життя.

Лілія Надвідна,
кореспондент газети.