«Мова, культура і соціум…»

Проблема рідної мови залишається актуальною в усі часи існування українського народу. Сьогодні – у період економічної, духовної, культурної та інших криз – питання державності української мови, проблеми та шляхи її розвитку потребує особливої уваги. 24-25 квітня в стінах нашого університету на базі кафедри української мови відбулася VІ Міжнародна конференція «Мова, культура і соціум у гуманітарній парадигмі».

До організації заходу долучився Інститут мовознавства імені О.О. Потебні НАН України, Самарський державний університет (Росія), Природничо-гуманітарний університет (Польща).

Пленарне засідання розпочав проректор з наукової роботи К-ПНУ імені Івана Огієка Іван Конет, доктор фізико-математичних наук, професор. Він подякував гостям нашого вишу і побажав наукових звершень. Також на засіданні виступили відомі мовознавці: Людмила Ткач (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), Олена Кульбабська (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), Ірина Нечитайло (Київський національний лінгвістичний університет), Світлана Шабат-Савка (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), Людмила Марчук (Кам’янець-Подільський університет імені Івана Огієнка).

Після пленарного засідання науковці працювали в секціях, де кожен зміг висвітлити тему свого дослідження і подискутувати з колегами.

Лілія Надвідна, кореспондент газети.
Світлини Ольги Комарової