Нова концепція національно-патріотичного виховання

Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 16 червня 2015 року підписав Наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».

На сайті МОН вказано, що реалізація Концепції має проходити в 3 етапи:

• створення нормативно-правового підґрунтя, інформаційно-методичного забезпечення для здійснення національно-патріотичного виховання дітей та молоді (2015);
  • розроблення програм, навчально-методичних посібників з предметів гуманітарно-соціального спрямування, підготовка та видання науково-методичних посібників і методичних рекомендацій з організації виховних заходів (2016-2017);
  • проведення аналізу, моніторингу системи, проведення науково-методичних конференцій(2018).

Реформування системи освіти на сьогодні є пріоритетним завданням для міністерства. Тому потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості.

Лілія Надвідна,
кореспондент газети