У Полтаві та Кам’янці-Подільському відбулась міжнародна конференція «Зарубіжні письменники і Україна»

14-20 березня 2016 року відбулась міжнародна  науково-практична конференція «Зарубіжні письменники і Україна». Співорганізаторами форуму виступили Полтавський національний педагогічний  університет імені В.Г. Короленка та Кам’янець-Подільський національний  університет імені Івана Огієнка. У конференції взяли участь понад 150 науковців, учителів, методистів із різних куточків України, вчені з провідних університетів Західної Європи (Данія, Швеція, Німеччина та ін.), Азії (Японія), США.

Під час пленарних засідань, які тривали в Полтаві 15-16 березня 2016 р., було виголошено доповіді: «Муза Шевченка без кордонів» (проф. М.К. Наєнко, Київ), «Ахматова. Данте. Крим» (проф. В.П. Казарін, Київ), «Хто винен? / Що робити?: до проблеми кризи університету» (проф. Л.В. Мацевко-Бекерська, Львів), «Алюзивність російської та японської драматургії першої половини XX ст.» (проф. Сін’їті Мурата, Токіо), «Індивідуальний стиль Г.К. Андерсена: неозначеність і трансформація» (проф. К. Хаммер, Копенгаген), «Життєтворчість О. Блока у прочитанні С. Бураго» (доц. Д.С. Бураго, Київ), «Японська література в пострадянських країнах: результати міжнародного проекту» (проф. Сусуму Нонака, Сайтама), «Український дискурс у романі Дж. Літтела «Благоволительки» (доц. Б.В. Стороха, Полтава), «Уплив японського мистецтва на розвиток європейського імпресіонізму» (проф. О.М. Ніколенко, Полтава), а також представлено стендову доповідь «Міт Гуцульщини від Станіслава Вінценза» (проф. Ю.Я. Барабаш, Москва).

Працювали такі секції: «Україна в житті й творчості зарубіжних письменників», «Типологічні та генетичні зв’язки творчості зарубіжних та українських письменників», «Мовні та стилістичні особливості художніх творів зарубіжних письменників українською мовою», «Художня література XX ст. в сучасному науковому дискурсі», «Викладання зарубіжної літератури в навчальних закладах України та інших країн», «Культура і сучасність».

Практичного спрямування конференції надали кращі представники учительства України, які репрезентували свій досвід на пленарних і секційних засіданнях (О.О. Гузь, В.Г. Туряниця, Л.М. Малигіна, О.В. Пітерська, Л.П. Юлдашева, О.В. Ревнівцева та ін.).

19 березня 2016 р. у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся круглий стіл «Методологія сучасного літературознавства» за участі кафедри германських мов і зарубіжної літератури КПНУ імені Івана Огієнка (завідувач кафедри – проф. О.В. Кеба), кафедри світової літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка (завідувач кафедри – проф. О.М. Ніколенко), кафедри англійської та німецької філології ПНПУ імені В.Г. Короленка (завідувач кафедри – доц. М.О. Зуєнко), а також іноземних гостей конференції: Ліза Вейсс, Беррі Гропп (США), Сін’їті Мурата, Сусуму Нонака (Японія), Барбро Лундін (Швеція), Карстен Хаммер (Данія).

Під час круглого столу були обговорені проблеми методологічної підготовки студентів та магістрантів у різних країнах світу, а також укладання літературного канону для учнівської та студентської молоді. Проф. Сін’їті Мурата з Університету Дзьоті (Токіо) виступив із пропозицією створення міжнародного наукового товариства із залученням українських та японських фахівців. Проф. Карстен Хаммер із Університету UCC (Копенгаген) запропонував зміцнювати наукові та освітні зв’язки між Європою та Азією за посередництва України.

Полтавські науковці (Ольга Ніколенко, Марина Зуєнко, Інга Капустян, Ольга Орлова) розповіли про організацію Науково-методичного центру якості вивчення англійської мови та зарубіжної літератури в ПНПУ імені В.Г. Короленка (відкриття заплановано на 14 червня 2016 р.).

Гості конференції «Зарубіжні письменники і Україна» мали змогу ознайомитися з мистецтвом України під час концертів Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю (художній керівник та головний балетмейстер – народний артист України, професор Б. Колногузенко), Народного ансамблю спортивного бального танцю «Грація» (художній керівник – заслужений працівник культури України П. Горголь), відвідали експозиційну залу Навчально-наукової лабораторії етнології у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, Полтавський краєзнавчий музей, оглянули древні пам’ятки Полтавщини (Мгарський монастир) та Кам’янця-Подільського (Національний історико-архітектурний заповідник «Кам’янець», що належить до «Семи чудес України»; Кафедральний костел святих Апостолів Петра і Павла).

Володимир Кшевецький,
декан факультету іноземної філології