День: 22.02.2019

Вічна пам’ять героям!

Історія української державності переплетена великою кількістю як святкових, так і трагічних подій. Важко окреслити той часовий проміжок, упродовж якого державники та носії національної ідеї робили спроби побудувати Українську державу.

Однією з трагічних сторінок сучасної, або, як її називають історики, новітньої історії України є події, пов’язані з революційними виступами на Майдані Незалежності в 2013-14 рр., які ввійшли до вітчизняної історії як Революція гідності.
Щороку, 20 лютого, відзначається День пам’яті героїв Небесної сотні – тих людей, котрі загинули під час революції, віддавши свої життя в ім’я стабільного європейського майбутнього України.

Цього дня на історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулася панахида за упокій загиблих на Майдані.
Наприкінці служби настоятель академічного храму Різдва Христового при історичному факультеті К-ПНУ ім. Івана Огієнка о. Марат Цішковський зазначив, що наш громадський обов’язок – пам’ятати про священну жертву героїв та бути достойними її.

Максим Сльозкін