День: 21.05.2019

“Школа відкритого розуму” – у Кам’янці!

З 20 по 25 травня 2019 року триватиме ХХІ зустріч у межах Міжнародного інтеграційного проекту “Школа відкритого розуму”. Головна мета проекту – інтелектуальне виховання майбутніх учених, діячів освіти та культури, формування політичних постатей майбутнього та свідомих громадян суспільства.

Цьогоріч приймати гостей із Польщі, Варшави та усіх куточків України випала Кам’янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка, який із 2008 року є учасником цього проекту. Двадцять перша міжнародна інтеграційна зустріч відбуватиметься в межах теми «Вітальні цінності сучасної людини». Саме довкола неї протягом п’яти днів точитимуться палкі дискусії та суперечки, в яких науковці, аспіранти та студенти намагатимуться відшукати істину.

Заходи, що відбулися та відбуватимуться в межах проекту “Школа Відкритого Розуму”, покликані сприяти інтернаціональній згуртованості сучасної молоді, розбудові суспільства без кордонів.

Бажаємо нашим гостям плідних наукових дискусій та гарних вражень від “квітки на камені” – історичного Кам’янця-Подільського!

Прес-центр університету

Майстер клас для дітей

Майстер-клас з організації дитячої танцювальної анімації з дисципліни «Організація туризму: організація анімаційної діяльності» У межах вивчення дисципліни «Організація туризму: організація анімаційної діяльності» студенти спеціальності Туризм відвідали майстер-клас на тему «Організація дитячої танцювальної анімації». Заняття проходило в РЦКМ «Розмай» під керівництвом магістра хореографії Островської Світлани Вікторівни, завідувача зразкової хореографічної студії «Пірует», заснованої 2013 року. Юні вихованці студії є переможцями численних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, нагороджені грамотою Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації «Крок до Парнасу». Пані Світлана неодноразово виступала членом журі районних та міських дитячих оглядів хореографічних колективів («Міс Хотин–2017», «Творчі зорі–2015» тощо).

Студенти на таких заходах набувають практичних навичок проведення танцювальних анімаційних заходів із дітьми дошкільного і молодшого шкільного віку, мають можливість виявити власні танцювальні та організаторські здібності. Молоді аніматори відзначили високий професійний рівень проведеного майстер-класу й “зарядилися” позитивом на весь навчальний тиждень.

Вероніка Буторіна, старший викладач
кафедри економіки підприємства

День міста «Кам’янець – острів скарбів 2019»

18 травня 2019 року мешканці історичного Кам’янця-Подільського відзначали День міста. Цього святкового дня навчальні заклади міста представляли своїх талановитих дітей із різних хореографічних, спортивних, музичних  гуртків, активних  та перспективних студентів із училищ, коледжів та закладів вищої освіти. До святкування долучився й Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, який узяв участь у креативній популяризації своїх спеціальностей на вулицях Старого міста.

Студенти педагогічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка під творчим керівництвом старшого викладача кафедри теорії та методик початкової освіти Анатолія Федоровича Ковальчука підготували яскраву виставку для кам’янчан та гостей нашого міста. На виставці були представлені виготовлені ними українські ляльки-магодзи, які є втіленням української душі та традицій нашого народу. Також охочі відвідали майстер-клас та виготовили, на згадку про місто Кам’янець-Подільський та славний Університет Огієнка ляльку-кутасик “Україна – єдина країна!”.

Природничий факультет презентував інтерактиви пізнання природи. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з колекціями “Природа материків й океанів на монетах різних країн світу” та “Комахи навколо нас”, експозицією “Туристичне спорядження для виконання завдань практики у польових умовах”, вологими препаратами. Гості та мешканці міста із задоволенням цікавістю брали участь у майстер-класах, організованих кафедрами природничого факультету.

Колектив факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології активно долучився до участі в загальноуніверситетському заході. Так, кафедрою загальної і практичної психології проведено з мешканцями та гостями міста проективні методики на швидке й точне визначення особистісного типу. Охочим було запропоновано психологічні аформації (позитивні психологічні установки на майбутнє).

Представники кафедри логопедії та спеціальних методик продемонстрували ігри для розвитку дихальної функції, загальної та артикуляційної моторики та корекції психічних процесів. Всі ігри були створені на полісенсорній основі та мали розвивальний ефект.

Кафедра корекційної педагогіки та інклюзивної освіти підготувала інформаційний банер про спеціальність та перспективи працевлаштування майбутніх випускників, ігрові корекційні методики для дітей з особливими освітніми потребами. Було проведено також майстер-клас з української жестової мови, запропоновано пано-малюнок настрою усім охочим. Для того, щоб присутні могли відчути, як почувають себе люди з особливими освітніми потребами, їм було запропоновано прочитати книгу в симулятивних окулярах, скласти пазли в рукавицях зі сшитими пальцями. Всіх, хто брав участь у цих заходах, чекав приємний сюрприз – солодкі подарунки.

Кафедра соціальної педагогіки та соціальної роботи презентувала фотосушку «Фахівець соціальної сфери – це професія, чи поклик душі?», проведено вуличну соціальну акцію «Дерево миру та добра», до якої мали можливість долучитися всі кам’янчани та гості міста, написавши своє ім’я на стікері-серці та приклеївши його до дерева.

Відділ профорієнтаційної роботи та доуніверситетської підготовки

Фразеологія в лінгвокультурному просторі

14-15 травня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Фразеологія в лінгвокультурному просторі», організована кафедрою української мови разом з Інститутом української мови НАН України та Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки.

Вітальне слово учасникам конференції виголосив ректор Сергій Копилов.


На важливості й актуальності досліджень з лексики та фразеології для вивчення історії та розвитку української мови і славістики загалом наголосив Павло Гриценко, директор Інституту української мови, доктор філологічних наук, професор.

На пленарному засіданні викладачі і студенти факультету української філології та журналістики мали можливість слухати цікаві доповіді про стан дослідження загальнонародної та діалектної фразеології, проблеми її вичленовування та класифікації, типи трансформацій, функціонування фразеологічних одиниць у художніх текстах професорів Григорія Аркушина, Маргарити Жуйкової, Марії Личук, Тетяни Семашко, Людмили Марчук, доцента Наталії Коваленко.

Загалом доповіді вчених із дослідження фразеології в різних аспектах було виголошено в 6 секціях.

У рамках конференції відбулися презентації нових лексикографічних праць і наших викладачів – «Фразеологічного словника подільських і суміжних говірок» Наталії Коваленко, доцента кафедри української мови, і словника «Фразеологізми в ідіостилі Анатолія Свидницького» Бориса Коваленка, декана факультету української філології та журналістики.

Сподіваємося, що конференція з актуальних проблем досліджень фразеології в лінгвокультурному просторі стане традиційною в нашому столітньому університеті.

Кафедра української мови