День: 29.08.2019

29 серпня – День пам’яті захисників України

29 серпня українці вперше відзначають День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України (Указ Президента України від 23 серпня 2019 р. № 621/2019). Саме 29 серпня 2014 р. на Сході України найбільше загинуло українських військових під час виходу з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, без зброї мали виходити українські бійці. За офіційними даними, загинуло 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Символом скорботи за загиблими на Донбасі є соняхи. Саме в цей час вони дозріли, але через тривалі бої урожай так і не зібрали.

У цих соняхах залишилися захисники України…

Пам’ятаємо…

Людмила Горчак, керівник відділу навчально-виховної роботи і гуманітарної освіти

Школа польської мови і культури від NAWA

Наші викладачі навіть влітку не втрачають можливості вдосконалити свій мовно-методичний рівень та підвищити кваліфікацію. Так, з 1 по 22 серпня старший викладач кафедри слов’янської філології та загального мовознавства Наталія Стахнюк проходила навчання у Школі польської мови і культури Сілезького університету, яка відбувалася у мальовничому містечку Цєшин на польсько-чеському кордоні.

Курс загалом було присвячено методичним аспектам викладання польської мови як іноземної, але були й заняття з фонетики, орфографії, граматики, історії, літератури та культури Польщі.

Програма курсу була дуже насичена, багата подіями, екскурсіями в гори, концтабори Аушвіц, Біркенау, до стародавнього Кракова. Учасники школи мали змогу відвідувати тематичні вечірки, проекції фільмів, долучатися до розмови в рамках дискусійного клубу, представити культуру своєї країни під час масштабного та грандіозного Вечору народів у центрі міста.

Варто зазначити, що Школа польської мови і культури, директором якої є відома мовознавиця, професорка Йоланта Тамбор, функціонує вже 29 років. Цього року її відвідала рекордна кількість – 221 учасник з 34 країн світу. А курс для лекторів-іноземців організовано вперше на замовлення Національного агентства академічних обмінів NAWA.

 

Відділ міжнародних звязків