Науково-практичний семінар

20 грудня 2019 року кафедрою теорії та методик дошкільної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка проведено  на тему «Комплексний підхід до процесу формування особистості дошкільника у контексті освітньої програми «Впевнений старт».

Вступну промову перед присутніми виголосив проректор з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Академії наук вищої школи України Конет Іван Михайлович.

Теоретичну частину семінару розпочав декан педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, професор Лабунець Віктор Миколайович, який розкрив питання компетентісного підходу до підготовки фахівців дошкільної освіти на педагогічному факультеті. У повідомленнях учасників семінару висвітлювалися різні аспекти реалізації програми «Впевнений старт» у практику роботи закладів дошкільної освіти. Зокрема, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методик дошкільної освіти Бабюк Тетяна Йосипівна висвітлила питання формування готовності старших дошкільників до навчання в умовах Нової української школи. Кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри теорії та методик дошкільної освіти Демчик Катерина Іванівна розкрила альтернативні підходи до реалізації оновленого змісту освітньої програми «Впевнений старт» на заняттях з образотворчої діяльності дошкільників. Доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри теорії та методик початкової освіти Бахмат Наталія Валеріївна охарактеризувала використання штучного інтелекту в освіті, ознайомила присутніх із сучасними дослідженнями та результатами впровадження дистанційних та он-лайн програм розвитку дітей дошкільного віку у закордонній та вітчизняній практиці.

Практична частина семінару передбачала проведення тренінгу з питань впровадження у практику закладів дошкільної освіти освітньої програми «Впевнений старт». Про програму «Впевнений старт» як фундамент забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти в рамках реалізації концепції Нової української школи учасники семінару дізналися із виступу (з елементами тренінгу) вихователя-методиста Довжоцького ЗДО «Веселка» Кам’янець-Подільського району, тренера-експерта проекту «Впевнений старт» Жиго Оксани Олексіївни. Тренінг, присвячений організації взаємодії педагога з дітьми передшкільного віку в умовах закладу дошкільної освіти провела доцент кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, кандидат педагогічних наук, тренер, тренер-експерт проекту «Впевнений старт» Миськова Наталія Миколаївна.

В роботі семінару панувала щира професійна та творча атмосфера з усвідомленням важливості обговорюваних проблем та пошуків шляхів їх вирішення заради майбутнього маленьких українців.

Наталія Каньоса, доцент кафедри теорії та методик дошкільної освіти