До уваги студентів університету!

О 2 год.12 хв. 30 січня 2020 року в одній із кімнат гуртожитку №5 на проспекті Грушевського,31 сталася пожежа. Студенти гуртожитку були евакуйовані та тимчасово розміщені в ізоляторі та спортивному залі гуртожитку №4.

Особовий склад Державної служби з надзвичайних ситуацій з пожежними автомобілями ліквідували загорання на 10 м2. Попередньо встановлено, що причиною пожежі стало необережне поводження з вогнем. Внаслідок пожежі було знищено меблі та особисті речі мешканців кімнати-двійки.

Під час ліквідації пожежі в панелі перекриття 4 та 5 поверхів потрапила вода, що не дозволяє у повному обсязі поновити електропостачання.

Електропостачання в коридорах буде відновлено після заміни електропроводки.

Нагадуємо, що гуртожиток є місцем масового та нічного перебування людей, тому дуже важливо, щоб правила пожежної безпеки у ньому виконувалися неухильно. Причинами переважної більшості загорянь в гуртожитках є необережне поводження з вогнем, несправність електромереж, електрообладнання, а також недотримання заходів пожежної безпеки під час їх експлуатації. Обов’язок учасників освітнього процесу дотримуватися вимог пожежної безпеки, що є запорукою збереження життя.

Що забороняється робити в гуртожитках?

Згідно з вимогами пожежної безпеки в гуртожитках, на здобувачів вищої освіти і працівників університету, які проживають у них, накладається низка заборон:

• палити в кімнатах або коридорах;
  • розводити відкритий вогонь;
  • зберігати легкозаймисті або вибухонебезпечні рідини й матеріали;
  • встановлювати на шляхах евакуації самовідкриваючі двері або турнікети, які під час пожежі можуть вийти з ладу;
  • використовувати електроприлади (чайники, кип’ятильники, плити та ін.) без дозволу посадової особи;
  • застосовувати жучки або саморобні подовжувачі;
  • проводити заміну кабелів або інших елементів електропроводки, що не відповідає проєктному плану; накривати техніку й електроприлади, в тому числі лампи та комп’ютери, тканиною або іншими легкозаймистими матеріалами;
  • встановлювати металеві решітки, що не відкриваються;
  • захаращувати евакуаційні виходи меблями та іншими предметами;
  • застосовувати піротехнічні вироби в приміщенні а поблизу будівлі;
  • використовувати побутові свічки, гасові лампи та інші пожежонебезпечні предмети;
  • навмисне виводити з ладу засоби пожежогасіння або мережі пожежного водопроводу;
  • включати одночасно кілька електроприладів для уникнення перевантаження електромережі;
  • використовувати засоби пожежогасіння не за призначенням;
  • застосовувати бензин, гас, розчинники та інші легкозаймисті рідини для чищення підлоги, взуття тощо;
  • експлуатувати несправні або погано закріплені розетки;
  • включати електроприлади, що вийшли з ладу.