День: 03.05.2022

Десятий тиждень роботи К-ПНУ в умовах воєнного стану

В Україні триває запекле протистояння російській агресії, за час війни кожен посів свою нішу в цій боротьбі й докладає всіх зусиль для наближення перемоги. Науково-педагогічні працівники й здобувачі освіти К-ПНУ продовжують стояти кожен на своєму фронті: хтось захищає нашу державу в лавах ЗСУ та ТрО, хтось продовжує волонтерську діяльність, хтось активізує свою роботу для покращення морального й матеріального стану внутрішньо переміщених осіб тощо. Зокрема, на черговому засіданні вченої ради К-ПНУ, яке відбулося 28 квітня, голова первинної профспілкової організації працівників К-ПНУ Борис Коваленко звернувся із пропозицією перерахувати одноденний заробіток з плати за травень 2022 року на підтримку Збройних Сил України на спеціальний рахунок для збору коштів на потреби армії, відкритий в НБУ. Працівники університету підтримали ініціативу профспілкового лідера.

Читати далі

ТРИВАЛІСТЬ НМТ ЗБІЛЬШЕНО ДО 120 ХВИЛИН

03 травня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет повідомив, що Український центр оцінювання якості освіти проаналізував перебіг демонстраційного тесту в онлайн-середовищі та відведений час на завдання. Комісія підтвердила, що певна частка учасників не встигає виконувати останні завдання тесту.

Читати далі

Завершився третій етап навчання в межах проєкту «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022-2023 (MoI Ukraine)»

Завершився третій етап навчання в межах проєкту «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022-2023 (MoI Ukraine)», який реалізується за підтримки Федерального міністерства освіти та наукових досліджень Німеччини, DAAD, Ганноверського університету імені Лейбніца (Німеччина) та Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Протягом тижня учасники проєкту брали участь у воркшопах на такі теми:
• Інтернаціоналізація вдома
• Інтернаціоналізація навчальних програм (німецький та український досвід)
• Віртуальні обміни як інноваційна практика в Європі
• Менеджмент змін
Спікеркою першого воркшопу була Елспет Джонс , професор Університету Лідса  (Велика Британія).
Учасники воркшопу переглянули презентацію на тему: «Інтернаціоналізація вдома», отримали завдання для обговорення. Перевагою такого формату навчання в межах проєкту є можливість поставити спікеру питання, а також обговорити проблему в групі колег з українських університетів. Цікавим був другий воркшоп, адже можна було порівняти досвід впровадження інтернаціоналізації навчальних програм у Німеччині (спікерка – Таня Райфенрат, проєктний координатор Геттінгенського університету та Україні (спікерка – Лариса Човнюк, керівниця відділу міжнародного співробітництва Національного університету «Києво-Могилянська академія» .
Основними темами для обговорення були етапи інтернаціоналізації навчальних програм; труднощі, з якими зіштовхнулися як науково-педагогічні працівники, так і працівники міжнародних офісів; поради та рекомендації для більш успішної реалізації поставлених цілей. Воркшоп на тему «Віртуальні обміни» презентував Саке Ягер, проєктний менеджер Університету Гронінгена  (Нідерланди).
Що таке віртуальні обміни, які відмінності між віртуальним обміном та віртуальною мобільністю, ключові компоненти віртуальних обмінів, як можна інтегрувати віртуальні обміни в міжнародну освіту, – відповіді на ці та багато інших питань учасники проєкту отримали в Саке Ягера.

Відео про віртуальні обміни

Завершила тиждень навчання спікерка Таня Райфенрат з новою темою воркшопу – «Менеджмент змін».
Приємним бонусом для учасників проєкту стала можливість безкоштовно вступити в Європейську асоціацію міжнародної освіти.
Якщо Ви бажаєте отримувати тижневу розсилку новин від Європейської асоціації міжнародної освіти, заповніть гугл-форму.
Працюємо задля інтернаціоналізації Університету Огієнка!
Відділ міжнародних зв’язків

Письменники-ювіляри 2022 (квітень-червень)

Пропонуємо вашій увазі другу частину бібліографічного огляду «Письменники-ювіляри 2022», яка презентує життєтворчість митців, що народилися у квітні-червні.

25 квітня ми відзначали 115 років від дня народження Миколи Трублаїні (1907–1941) (справжнє ім’я – Трублаєвський Микола Петрович), українського письменника та журналіста. У бібліотеці університету читач може ознайомитися із творчістю Миколи Трублаїні [24, 25, 26, 28, 29, 30] . Однією з найцікавіших пригодницьких повістей є твір «Шхуна «Колумб», написана в 1940 році. Події розгортаються на шхуні «Колумб», що перевозить рибу на консервний завод, та в маленькому рибальському виселку Соколиний на Лебединому острові у Чорному морі. Головні герої Марко Завірюха, Яся Знайда та Люда Ананьєва потрапляють у різні небезпечні пригоди, але викривають шпигуна Анча, який має намір завадити науковим дослідженням з видобутку гелію [32].

Читати далі