Відбулась регіональна науково-практична конференція «Молоді дослідники природи Поділля»

Традиційно щороку природничо-економічний факультет К-ПНУ спільно з Національним природним парком «Подільські Товтри» об’єднує молодь. 05 травня 2022 року відбулася регіональна науково-практична конференція «Молоді дослідники природи Поділля», у якій взяли участь здобувачі вищої освіти природничо-економічного факультету, студенти відокремленого структурного підрозділу «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет», також долучилися учні міських шкіл, наукові керівники і запрошені гості.

Розпочала зустріч старший науковий співробітник, кандидат біологічних наук, випускниця К-ПНУ Леся Горбняк-Юліна, яка презентувала актуальну тему дослідження екологічних проблем у період війни.

На конференції обговорювали такі теми:
1. «Локальні коридори сполучення екомережі басейну річки Збруч». Доповідала Богдана Погуранська, учениця 10 класу Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради. Науковий керівник – Ольга Бігняк, учитель географії Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради.
2. «Стародавні дерева. Дерева – довгожителі». Доповідала Юлія Гаврик, учениця 11 класу Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6. Науковий керівник – Оксана Пелих, учитель біології Кам’янець-Подільської загальноосвітньої школи I-III ступенів №6.
3. «Історія дослідження лучних та чагарникових орнітоценозів на території НПП «Подільські Товтри». Доповідала Вікторія Білоус, студентка 1 курсу ОС «магістр» природничо-економічного факультету К-ПНУ. Науковий керівник – Микола Матвєєв, кандидат біологічних наук, доцент кафедри біології та методики її викладання К-ПНУ.
4. «Охорона роду Stipa L. в Євразії». Доповідала Анастасія Норкіна, студентка 1 курсу ОС «магістр» природничо-економічного факультету К-ПНУ. Науковий керівник – Людмила Любінська, доктор біологічних наук, професор кафедри біології та методики її викладання.
5. «Структура елементів продуктивності сої залежно від інокуляції насіння». Доповідала Софія Іскрук, студентка ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет». Науковий керівник – Інна Федорук, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділення «Агрономія», ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».
6. Тема: «Урожайність гібридів гречки у селекційному розсаднику». Доповідав Владислав Прокопчук, студент 1 курсу ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет», спеціальновсті 201 Агрономія, молодший спеціаліст. Науковий керівник – Олеся Городиська кандидат сільськогосподарських наук, викладач спеціальних дисциплін відділення «Агрономія», ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж Закладу вищої освіти «Подільський державний університет».

За результатами оцінювання наукових досліджень члени журі (до складу ввійшли й науково-педагогічні працівники К-ПНУ, зокрема доктор біологічних наук, професор, професор кафедри біології та методики її викладання Людмила Любінська, доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри екології Олександр Любинський) розподілили місця: серед здобувачів освіти К-ПНУ перше місце посіла студентка 1 курсу ОС «магістр» Вікторія Білоус, друге – студентка 1 курсу ОС «магістр» Анастасія Норкіна; серед студентів коледжу перше місце здобула Софія Іскрук, друге місце – Владислав Прокопчук. Для учнів шкіл Богдани Погуранської та Юлії Гаврик визначили два других місця.

Учасники отримають сертифікати про участь у конференції.

Людмила Любінська,
доктор біологічних наук, професор,
професор кафедри біології та методики її викладання